Zdjęcie: Materiały prasowe

Virtus.pro i Natus Vincere (Na’Vi) pojawią się w Rzeszowie 16 maja w siedzibie G2A.COM, gdzie odbędzie się obóz treningowy, podczas którego organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji również dla fanów.

Virtus.pro i Natus Vincere znajdują się wśród 5 najlepszych zespołów na świecie w grze Counter-Strike: Global Offensive. Ich fani na mediach społecznościowych to miliony osób.

G2A.COM organizuje bootcamp, czyli intensywny obóz szkoleniowy, podczas którego gracze spędzają wiele godzin dziennie na graniu, omawianiu taktyk czy analizowaniu powtórek meczów rywali. Zazwyczaj takie szkolenia organizowane są za zamkniętymi drzwiami, aby zawodnicy mogli się skupić wyłącznie na graniu.

Tego typu szkolenie jest ważne o tyle, że pozwala zintegrować drużynę, której zawodnicy zwykle mają kontakt ze sobą jedynie przez internet, bo mieszkają w różnych miastach, a czasami nawet w różnych krajach.

Podczas obozu treningowego organizowanego przez G2A mecz pomiędzy Virtus.pro a Na’Vi, który zostanie rozegrany 17 maja, będzie „stremowany” na żywo przez „Izaka” – Piotra Skowyrskiego, jednego z najbardziej znanych youtuberów i streamerów w Polsce.

– Fani będą mieli niespotykaną szansę, aby zobaczyć, jak ćwiczą ich idole. Organizatorzy przewidzieli również inne atrakcje – zapowiada Katarzyna Szymczak-Skalska z G2A.COM.

18 maja odbędzie się kolejny mecz między Virtus.pro oraz Na’Vi, tym razem na mniej poważnych i zaskakujących dla graczy zasadach.

Wreszcie na 20 maja od 11:30 do 14:00 przewidziane jest otwarte spotkanie zawodników obu drużyn z fanami w galerii Millenium Hall w Rzeszowie, które poprowadzi „Izak”. Każdy uczestnik będzie mógł porozmawiać ze swoimi idolami, otrzymać ich autograf i zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Dodatkową atrakcją bootcampu jest Bitwa Fanów obu drużyn, podczas której można okazać wsparcie swojemu ulubionemu zespołowi. Przegrana drużyna będzie musiała wykonać zadanie wymyślone przez zwycięzców. Jakie? Tu wszystko zależy od inwencji i humoru drużyny z bardziej zmotywowanymi fanami: może to być wykąpanie świni, taniec w stroju parówki… Na pewno będzie wesoło. Zabawa już się rozpoczęła i będzie trwać do 18 maja. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na stronie youtuberedemption.com.

Uczestnicy Bitwy Fanów będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. karty podarunkowe do wykorzystania na g2a.com.

Organizatorzy zachęcają również do wzięcia udziału w grze miejskiej w Rzeszowie. W 5 lokalizacjach w mieście zostaną ukryte skrzynie, w których uczestnicy zabawy będą mogli znaleźć 50 bransoletek upoważniających do spotkania z zawodnikami Virtus.pro i Na’Vi bez kolejki. Zdobywcy bransoletek będą też mieć szansę wygrania dodatkowych nagród.

O szczegółach zabawy uczestnicy będą informowani na: www.facebook.com/G2AcomPoland

E-sport to bardzo szybko rozwijająca się strefa w branży rozrywkowej. Szacuje się, że wartości rynku e-sportowego w Polsce w 2016 roku wyniosła około 40 mln zł, a w 2018 roku ma to być już 52 miliony. Ponad połowa widzów wybierających zmagania e-sportowe to młodzi ludzie w wieku od 21-35 lat.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama