Fot. Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Na zdjęciu Wiesław Kaczor
Reklama

„Dobra zmiana” dotarła również do rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Stanowisko dyrektora oddziału w środę stracił Wiesław Kaczor.

Kaczor, podobnie jak czterech innych dyrektorów oddziałów GDDKiA, w środę został wezwany do Warszawy na dywanik do Krzysztofa Kondraciuka, dyrektora generalnego GDDKiA. Wszyscy zostali odwołani ze stanowisk. Dlaczego Wiesław Kaczor stracił dyrektorską posadę?

– Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad dobiera współpracowników zgodnie z uznaniem i z tego prawa skorzystał – tłumaczy nam krótko Jan Krynicki, rzecznik centrali GDDKiA.

Jak podaje GDDKiA, „dla zachowania ciągłości realizacji zadań GDDKiA” pełniącym obowiązki dyrektora rzeszowskiego oddziału został Wiesław Sowa, dotychczasowy wicedyrektor ds. inwestycji w GDDKiA w Rzeszowie. Na razie nie wiadomo, kto docelowo zastąpi Wiesława Kaczora i czy na stanowisko dyrektora oddziału GDDKiA zostanie ogłoszony konkurs.

– Jesteśmy zaskoczeni, że Wiesław Kaczor stracił stanowisko. W środę, jak jechał do Warszawy, nic nie wskazywało na to, że odbierze decyzję o dymisji, choć pewnie on sam liczył się z tym, że ten wyjazd nie będzie należał do przyjemnych – mówią nam pracownicy GDDKiA w Rzeszowie.

– Nie przedstawiono mi żadnych powodów odwołania ze stanowiska. Jestem tą decyzją zaskoczony, ale nie będę jej komentował – zastrzega w rozmowie z Rzeszów News Wiesław Kaczor, który szefem GDDKiA w Rzeszowie był od kwietnia 2007 r. Wcześniej przez dwa lata był wicedyrektorem oddziału, a w GDDKiA pracował od 1994 r. 

– Kolor włosów od tamtej pory mi się zmienił – żartuje Wiesław Kaczor. – Jeszcze nie wiadomo, czy pozostanę pracownikiem GDDKiA. To nie jest nadal rozstrzygnięte – dodaje.

GDDKiA odpowiada za najważniejsze inwestycje drogowe. Na Podkarpaciu dotyczą one aktualnie głównie drogi ekspresowej S19 i obwodnic. Za kadencji Kaczora został wybudowany cały podkarpacki odcinek autostrady A4.

Wiesław Kaczor miał opinię fachowca, jeszcze do niedawna politycy PiS w bardzo ciepłych słowach wypowiadali się na jego temat. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobra zmiana !! Mało tego , za te wszystkie firmy które przez niego upadły lub zbankrutowały , za tych wszystkich ludzi którzy stracili prace i za te szajki i zmowy z kilkoma firmami powinny zostać mu postawione zarzuty .

  2. tylko drobiazg że GDDKiA nie zarządza ulicami w mieście ani nie ma wpływu no to że pieniądze przeznaczone na odwodnienie i remont ul. Bukowej w Rzeszowie które były ujęte w budżecie miasta na 2016r. zostały przeznaczone na inne durne inwestycje drogowe – zwróć się z problemem do prezydenta miasta.

  3. Odwołali go, ponieważ pieniądze przeznaczone na odwodnienie i remont ul. Bukowej w Rzeszowie które były ujęte w budżecie miasta na 2016r. przeznaczył na inne durne inwestycje drogowe.

Comments are closed.