Wypadek w Tyczynie. TIR wjechał w przystanek. 8 osób poszkodowanych!


Pięć osób przewieziono do szpitala po wypadku na drodze wojewódzkiej 878 w podrzeszowskim Tyczynie, gdzie we wtorek po południu zderzyły się trzy pojazdy.

 

Zdjęcia: Piotr Krztoń / Czytelnik Rzeszów News

Policja o wypadku została poinformowana kilkanaście minut po godz. 15:00. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy, 30-letni kierowca hyundaia, mieszkaniec Rzeszowa, jechał drogą wojewódzką nr 878 od Rzeszowa w kierunku Dynowa. 

– W Tyczynie, na ulicy Kościuszki, z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z TIR-em marki Daf z naczepą – relacjonuje asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W wyniku zderzenia, w ciężarówce, którą kierował 63-letni mieszkaniec Tarnowa, urwało się przednie, lewe koło. Ciężarówka zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z osobowym volvo.

TIR uderzył jeszcze w przystanek autobusowy w pobliżu stadionu klubu Strug Tyczyn. –  Na przystanku było wówczas pięć osób – przekazuje rzecznik Żuk. Ciężarówka zatrzymała się na terenie prywatnej posesji. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

 

Zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Ośmiu osobom udzielono pomocy medycznej. Do szpitala przewieziono pięć osób, w tym trzech kierowców biorących udział w wypadku, dwie pozostałe osoby to piesi, którzy stali przy przystanku. 

Droga wojewódzka nr 878  przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Samochody jadące od Rzeszowa w kierunku Tyczyna kierowano na objazd przez tyczyński Rynek, natomiast autobusy i ciężarówki czekały na odblokowanie drogi. 

Z kolei TIR-y, jadące od Dynowa, w Dylągówce kierowano na Łańcut. Po godz. 20:00 Magdalena Żuk przekazała nam, że ruch na DW 878 został  przywrócony.

Zdjęcie: Czytelniczka Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama