Zdjęcie: Policja.pl

Seria wypadków na rzeszowskich z drogach z udziałem pieszych. Tylko w poniedziałek doszło do czterech zdarzeń, w których rannych zostało pięć osób. Policjanci apelują o ostrożność. 

Do pierwszego wypadku doszło już przed godz. 7:00 na ulicy Chełmońskiego. 34-letnia kierująca oplem na przejściu dla pieszych potrąciła 57-letniego mężczyznę. Pieszy trafił do szpitala. O tym wypadku pisaliśmy TUTAJ

W południe doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem pieszej, tym razem na placu Wolności. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który kierował fiatem, podczas cofania potrącił 80-letnią pieszą. Mieszkanka powiatu rzeszowskiego przechodziła przez drogę wewnętrzną. Kobieta trafiła do szpitala.

O godz. 18:00 kierowca volkswagena (25-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego), skręcając w lewo z ul. Piastów w ul. W. Pola, potrącił 83-letnią kobietę. Mieszkanka Rzeszowa przechodziła przez jezdnię w obrębie skrzyżowania poza przejściem dla pieszych. Kobieta została przewieziona na pogotowie.

Godzinę później na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu al. Rejtana z ul. Pigonia doszło do potrącenia dwóch 19-latek przez 58-letnią mieszkankę Rzeszowa, która kierowała samochodem marki Dodge. O tym wypadku pisaliśmy TUTAJ

Uczestnicy wszystkich wspomnianych zdarzeń byli trzeźwi. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności. – Wraz ze zmianą pory roku, pogorszyły się warunki na drogach. Jezdnie są mokre i śliskie. Znacznemu pogorszeniu może ulec widoczność – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Przy obecnie panujących warunkach zwłaszcza piesi mogą być zauważeni później. Policjanci zachęcają również do noszenia elementów odblaskowych nawet wtedy, gdy nie ma takiego obowiązku. 

Funkcjonariusze przypominają również, że jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za odrębne. Ten przepis stosuje się również do przejścia w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama