Zdjęcie: Materiały prasowe

W całej Polsce w najbliższą niedzielę 8 października będzie obchodzony już siedemnasty raz Dzień Papieski, który upamiętnia postać św. Jana Pawła II oraz propaguje jego nauczanie. Rzeszów również włącza się do świętowania. W programie znajdziemy mszę świętą w Katedrze, animacje, konkursy oraz koncert Mietka Szcześniaka.

Dzień Papieski, co roku ma swoje hasło, wskazujące na istotny obszar papieskiego nauczania. Tym razem myślą przewodnią Dnia będą słowa „Idźmy naprzód z nadzieją”.  Z tej okazji w całym kraju odprawiane są nabożeństwa, odbywają się też modlitewne czuwania, medytacje oraz konferencje poświęcone nauczaniu Ojca Świętego.

Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszą również konkursy, wystawy, sztuki teatralne, wieczory poetyckie, imprezy sportowe i kulturalne.

Święto papieskie ma również wymiar charytatywny – jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi.

Dlatego też tego dnia tysiące wolontariuszy angażują się w zbiórkę pieniędzy, dzięki którym można wspomóc podopiecznych fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

W Rzeszowie uroczystości związane z obchodami Dnia Papieskiego  odbędą się w Parku Papieskim, to właśnie tam od 11:30 będzie działać Wioska Papieska.

W planach jest również o 15:00 msza święta w Katedrze Rzeszowskiej oraz o 17:30 koncert Mietka Szcześniaka „O niebo lepiej”. Usłyszymy największe przeboje artysty, w programie koncertu znajdą się również wyjątkowe kompozycje do poruszających tekstów ks. Jana Twardowskiego.

Wstęp na wydarzenia związane z Dniem Papieskim jest bezpłatny. 

Dzień Papieski w polskim Kościele Katolickim obchodzimy od 2001 roku. Przypada on zawsze w niedzielę przed 16 października – rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyłę na papieża

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Program Dnia Papieskiego w Parku Papieskim w Rzeszowie:

– godz. 11.30 – Wioska Papieska (kulinaria, zabawy, atrakcje dla dzieci),

– godz. 15.00 – Uroczysta msza święta w Katedrze Rzeszowskiej,

– godz. 16.30 – Animacja „Od tańca do różańca” w Parku Papieskim,

– godz. 16.45 – List do papieża; Koncert Pueri Cantores Resovienses,

– godz. 17.30 – Koncert Mietka Szcześniaka „O niebo lepiej”

– godz. 19.00 – Błogosławieństwo.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama