Prokuratura: 20-letnia kobieta została zgwałcona w centrum Rzeszowa

11
Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Sprzeczne informacje policji i prokuratury na temat niedzielnego zdarzenia w centrum Rzeszowa. Policja twierdzi, że nieznany sprawca próbował zgwałcić 20-letnią studentkę. Prokuratura: – Kobieta została zgwałcona.

– Do zdarzenia doszło po zakończonych Rzeszowskich Juwenaliach w niedzielę ok. godz. 4:00 rano w rejonie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Asnyka – mówił nam w środę przed południem jeden z policjantów rzeszowskiej komendy.

– Idącą na przystanek autobusowy 20-letnią studentkę zaatakował zakapturzony mężczyzna. Prawdopodobnie wcześniej ją obserwował. Młodą kobietę wepchnął na skwer między bloki niedaleko al. Piłsudskiego i tam próbował ją zgwałcić – słyszeliśmy od naszych rozmówców z policji.

Zaatakowana kobieta zaczęła krzyczeć. – Napastnik kilka razy uderzył studentkę w twarz, rozciął jej wargę. Krzyk 20-latki spłoszył sprawcę, który uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście, studentka nie została zgwałcona – dodawali policjanci.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że sprawca ma ok. 26 lat. Funkcjonariusze opracowują portret pamięciowy napastnika. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj portret zostanie opublikowany.

Policja oficjalnie o zdarzeniu udziela na razie szczątkowych informacji. – Sprawę traktujemy priorytetowo. Poszukujemy sprawcy – mówi krótko Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła już także Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów, ale ta również udziela lakonicznych informacji o niedzielnym zdarzeniu a przede wszystkim podaje inny stan faktyczny. 

– Kobieta została zgwałcona, gdy wracała z juwenaliów. 20-letnia kobieta musi zostać przesłuchana przed sądem – mówi Rzeszów News Renata Krut-Wojnarowska, szefowa rzeszowskiej prokuratury.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

11 KOMENTARZE

 1. Szkoda tylko że tytuł artykułu „lekko” odbiega od jego treści.

  „Prokuratura: 20-letnia kobieta została zgwałcona w centrum Rzeszowa”

  Następnie czytamy „Na szczęście, studentka nie została zgwałcona – dodawali policjanci.”

  Ludzie… piszcie to po to żeby poinformować czytelników o wydarzeniach mających miejsce w Rzeszowie, a nie po to żeby przykuć ich uwagę fałszywymi nagłówkami.

 2. Pewnie pijana laska w wyzywającym stroju o 4 w nocy na co liczyła? Sama sobie jest winna. Ja chciałabym usłyszeć co będzie mówił ten rzekomy gwałciciel. Bo może być i tak że panna tak się wyluzowała że szukała przygód z innymi wracającymi chłopcami. Po prostu alkohol uderzył do głowy i szukała hoooja
  do dupy. Jedne media mówią zgwałcona inne prawie zgwałcona. Ktoś tu konfabuluje ale tak to jest gdy mode głupie z dala od domu nikt nie pilnuje, hulaj dusza boga ni ma i to tak się kończy …

 3. Nie wiem że taki gość nie przemyśli, że jak trafi do więzienia za takie coś, to go spodka to samo razy 100.

  Bardzo współczuję dziewczynie, żeby się otrząsnęła i wyszła z tego.

 4. MIĘSOŻERCA za dużo filmów oglądasz, to nie lata 70. czy 80. W ZK będzie bezpieczniejszy niż Ty prawy obywatel na wolności. SW o to zadba.
  A co do Pana Panie Marcinie to forma coraz słabsza 😉

   • Nie mylę i znam realia w przeciwieństwie do Ciebie. W obecnych czasach bywa i tak, że majciarz grypsuje (pomijam już, że grypsowanie to nie jest to co w latach 70., 80., czy 90.). Gwałciciele i pedofile są pod specjalną ochroną SW. I wierz mi na słowo, że włos z głowy mu nie spadnie – jeśli zostanie zatrzymany.

 5. Trzymaj sie dziewczyno! Tego skurwiela spotka kara jak juz trafi do pudła 😉
  Chłopaki przetrzepią mu dupsko pod prysznicem

Comments are closed.