Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który skradzioną kartę bankomatową wykorzystywał do płacenia w sklepach w Rzeszowie. Przy użyciu karty dokonał prawie 80 transakcji. Okazało się również, że 22-latek ukradł telefon komórkowy.

Sprawą zajmowali się policjanci z komisariatu w Śródmieściu. Początkowo wyjaśniali historię skradzionego telefonu komórkowego w listopadzie ub. r. w jednej z restauracji przy rzeszowskim Rynku. Wartość telefonu oszacowano na 600 zł.

Wielotygodniowa praca funkcjonariuszy operacyjnych, by namierzyć złodzieja, przyniosła efekty. W miniony wtorek zatrzymali 22-letniego mężczyznę z Rzeszowa, którego policjanci wytypowali na sprawcę kradzieży telefonu.

Okazało się również, że 22-latek kilka dni wcześniej dopuścił się innej kradzieży.

– Z terminalu w aptece zabrał pozostawioną tam przez właściciela kartę bankomatową. Wykorzystując ją, w ciągu dwóch dni w rożnych sklepach na terenie Rzeszowa dokonał 79 płatności pay-pas – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.  

Płatności opiewały na niewielkie kwoty – poniżej 50 zł, jednak ich liczba spowodowała, że straty wyniosły ponad 2 tys. zł. – 22-latek kupował praktycznie wszystko: artykuły spożywcze, kosmetyki, artykuły dziecięce, papierosy – dodaje Szeląg.

Policjanci postawili mężczyźnie dwa zarzuty: kradzieży telefonu oraz karty bankomatowej, a następnie przy jej wykorzystaniu kradzieży pieniędzy. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów, która nadzoruje policyjne postępowanie, zastosowała wobec 22-latka dozór policji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.