Kilkadziesiąt tysięcy osób bawiło się podczas 23. Rzeszowskich Juwenaliów. W sobotę podczas ostatniego dnia Wielkiego Koncertowego Finału najwięcej osób przyszło na koncert Meli Koteluk i zespołu Enej.

– To były najlepsze dotychczas Juwenalia, jakie zorganizowaliśmy. Osiągnęliśmy największą frekwencję w historii. Nigdy wcześniej takich tłumów nie było. Przez trzy dni grały dwie sceny, przed którymi wszyscy bardzo dobrze się bawili i całe Miasteczko Akademickie przez trzy dni „żyło” – mówi Karol Fill, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej.

Organizatorzy 23. Rzeszowskich Juwenaliów nie są jeszcze w stanie podać dokładnej liczby uczestników imprezy, ale w kulminacyjnych momentach Juwenalia przyciągnęły ok. 30 tys. osób. Relacje i zdjęcia z czwartkowych i piątkowych koncertów możecie zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.

W sobotę, w ostatni dzień Wielkiego Koncertowego Finału, na głównej scenie zagrali The Sabała Bacała, Letni Chamski Podryw, Vavamuffin, Silent Jester, Meli Koteluk i Enej. Choć pojawił się lekki deszcz, to i tak ludzi nie odstraszył. Na koncertach Meli Koteluk i Eneja płyta była pełna.

Dużą popularnością cieszyła się także scena Pewexu, na której przez trzy dni grały gwiazdy disco polo.

W sobotę zagrali After Party i Baciary. Momentami to właśnie przed sceną Pewexu studenci lepiej się bawili niż przed sceną główną. After  Party bez przerwy porywał tłum do tańca, podskoków i oklasków. Podobnie było na koncercie Baciarów.

Perfekcyjna organizacja

23. Rzeszowskie Juwenalia zakończył pokaz sztucznych ogni. Studenci uważają, że impreza bardzo dobrze wypadła. Także organizatorzy są bardzo zadowoleni.

– Mimo, że jesteśmy amatorami w organizowaniu takiej imprezy, to wszystko wyszło perfekcyjnie. Jeżeli pojawiały się usterki, to były bardzo szybko naprawiane. Bardzo dobrze z nami współpracowała ochrona, podobnie jak służby medyczne. Władze uczelni, województwa i miasta oceniły, że wszystko było zapięte na ostatnie guzik – mówi Karol Fill.

Dla organizatorów 23. Rzeszowskich Juwenaliów bezpieczeństwo uczestników było priorytetem. Szczególnie po ubiegłorocznych wydarzeniach w Bydgoszczy, gdzie w trakcie studenckich otrzęsin kilkanaście osób zostało stratowanych w wyniku czego trzy osoby zmarły. Teraz uczelnie bardzo dokładnie sprawdzają, jak organizatorzy studenckich imprez wywiązują się z ich zabezpieczania.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Mamy nadzieję, że za rok uda nam się jeszcze bardziej rozwinąć.  Trzeciej sceny nie obiecujemy – śmieje się Karol Fill.

„Sportowa Dogrywka”

To, że Wielki Koncertowy Finał dobiegł końca nie oznacza, że 23. Rzeszowskie Juwenalia się zakończyły. Od poniedziałku (9 maja) do niedzieli (15 maja) trwać będzie „Sportowa Dogrywka”.

W poniedziałek o godz. 10:00 w Wyższej Szkole Prawa i Administracji rozpocznie się rywalizacja studentów na policyjnym torze przeszkód.

O godz. 11:00 w hali Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej odbędzie się turniej siatkówki. W tym samym czasie i w tym samym miejscu studenci rywalizować będą o tytuł „Najsilniejszego Człowieka Juwenaliów”.

Z kolei na torze kartingowym przy ul. Hoffmanowej w poniedziałek będą zawody Reskart Racing.  Od godz. 15:00 do 19:00 studenci będą pokonywać ściankę wspinaczkową Politechniki Rzeszowskiej.

Pełny program „Sportowej Dogrywki” możecie sprawdzić TUTAJ.

23. Rzeszowskie Juwenalia zorganizowały cztery uczelnie: Politechnika Rzeszowska, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna oraz Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Imprezie patronował Rzeszów News.

(jg, kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama