Zdjęcie: KPP Przeworsk

Do 12 lat więzienia grozi 25-letniemu mężczyźnie, który w październiku napadł na jeden z przeworskich lombardów. Sprawca został aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło na początku października. Jak wynikało z ustaleń policji, do lombardu przyszedł mężczyzna w wieku około 20-25 lat. Miał przy sobie przedmiot przypominający broń, którym zagroził sprzedawcy i zażądał pieniędzy. Gotówki jednak nie dostał i został spłoszony.

Mężczyzna w trakcie ucieczki zaatakował po raz drugi, tym razem na parkingu przypadkowego przechodnia, od którego zażądał kluczyków do samochodu. I tym razem mu się nie udało. – Podczas ucieczki zgubił wytrąconą mu z ręki atrapę broni – podaje Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku.

Policjanci ustalili sprawcę, który okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Przedstawiono mu zarzut usiłowania rozboju. Kryminalni z przeworskiej komendy wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 25-latka. Sąd do wniosku się przychylił i zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

25-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama