Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 29-letniego mieszkańca Przemyśla, który był poszukiwany listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Aby nie dać się złapać, w ukrywaniu się mężczyźnie pomagał brat-bliźniak.

List gończy za 29-letnim mężczyzną wydał przemyski Sąd Okręgowy. Mieszkaniec Przemyśla ukrywał się przed organami ścigania. Ustalenie miejsca pobytu mężczyzny nie było łatwe.

– Jak się okazało, 29-latek ma brata-bliźniaka, bardzo podobnego do siebie. W momencie ustalania tożsamości poszukiwany miał udawać swojego brata, podając jego dane osobowe – informuje podkarpacka policja.

Bracia celowo nie nosili przy sobie żadnych dokumentów, które mogłyby ich zidentyfikować. Czynności operacyjne policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie ostatecznie doprowadziły do zatrzymania 29-latka w miniony czwartek w Przemyślu.

– Podczas zatrzymania mężczyzna próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy, podając się za swojego brata – twierdzą policjanci.

Funkcjonariusze dokładnie jednak wiedzieli, czym bracia między sobą się różnią i w chwili zatrzymania mężczyzny nie mieli żadnych wątpliwości, że to właśnie poszukiwany przez sąd 29-latek. Mieszkaniec Przemyśla trafił do aresztu, w którym spędzi najbliższych kilkanaście miesięcy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: