Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu O.S.T.R.

O.S.T.R., legenda polskiego rapu, wystąpi na 29. Rzeszowskich Juwenaliach – ogłosili organizatorzy imprezy.

„Ostry” wystąpi pierwszego dnia Rzeszowskich Juwenaliów 2024 – 10 maja, na scenie hip-hop. To szósty potwierdzony artysta, który zagra na imprezie studentów organizowanej przez Politechnikę Rzeszowską i WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

 

O.S.T.R. to pseudonim Adama Andrzeja Ostrowskiego, pochodzącego z Łodzi rapera, który jest pięciokrotnym laureatem nagrody Fryderyk. Ma na swoim koncie 17 płyt, ostatnia „Diaporama” pochodzi z 2023 roku, wydana po trzyletniej przerwie „Ostrego”. 

„]Szczęścia milimetr” to najpopularniejszy utwór artysty, który na polskiej scenie hip-hop działa od ponad 20 lat. Inne znane numery „Ostrego” to” „Mówiłaś mi…”, „Kochana Polsko”, „Lubię być sam” czy nagrana z Hadesem „Psychologia tłumu”.

Advertisement

Na scenie hip-hop 29. Rzeszowskich Juwenaliów, oprócz łódzkiego rapera, wystąpią także: Gibbs, PaluchSmolastyPRO8L3M Żabson. To jednak nie koniec, bo przez dwa dni odbędzie się osiem hip-hopowych koncertów. 

Tyle też będzie koncertów na scenie głównej, na której potwierdzono już występy zespołów: Strachy na Lachy, Lady PankKayahDarii ZawiałowKwiatu Jabłoni Golec uOrkiestra. Na trzeciej scenie – One Stage –  wiadomo na razie o występie Tribbs’a

29. Rzeszowskie Juwenalia odbędą się w dniach 10-11 maja na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Bilety i karnety do kupienia na stronie: ebilet.pl. Za darmo na juwenalia mogą wchodzić dzieci do 12. roku życia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama