Zdjęcie: materiały prasowe

Organizatorzy 29. Rzeszowskich Juwenaliów ogłosili ostatniego artystę na scenie hip-hip. Wystąpi na niej warszawski raper ReTO. 

Jak poinformowali organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów 2024, ReTo wystąpi 10 maja. To ósmy, ostatni artysta hip-hopowej sceny. Wcześniej informowaliśmy, że wystąpią na niej: KizoO.S.T.R.GibbsPaluchSmolastyPRO8L3M Żabson

Za pseudonimem ReTo stoi pochodzący z Piastowa i mieszkający obecnie w Warszawie Igor Bugajczyk, który jest członkiem składu chillwagon. Debiutował w 2011 r. mixtapem „To Ten Inny”. Przełomowym momentem był wydany w 2016 r. singiel „Bossman”. 

Debiutancki album ReTo „K R U K” ukazał się w 2017 roku. Kolejne płyty ReTo to „BOA”, nagrane z Borixonem „420024” i „W samo południe”, które promowały takie single jak nagrane z Avi „BMW”, „Blask” czy „Rewolwer”.

W 2022 roku ReTo połączył siły z ZetHa, z którym nagrał 9 utworów na album „BON APPETIT”, miedzy innymi Loca czy tytułowe „Bon appetit”. Po chwilowej przerwie od wydawania muzyki ReTo powrócił 1 lipca 2022 roku singlem „Olimp”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„ReTo Bossman” to jeden z większych przebojów artysty, a inne znane utwory to „UA”, „Papierosy_rmx”, „Billy Kid” czy nagrane z Quebonafide „Sorry Dolores”.

Nie jest jeszcze zamknięta lista artystów sceny głównej 29. Rzeszowskich Juwenaliów. Na razie ogłoszono występy zespołów: Strachy na LachyLady Pank, Golec uOrkiestra oraz Darii Zawiałow i Kayah. Na trzeciej scenie – One Stage – zapowiedziano tylko Tribbs’a

Rzeszowskie Juwenalia 2024 odbędą się w dniach 10-11 maja na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Na każdej scenie codziennie będą po cztery koncerty. Bilety i karnety do kupienia na stronie: ebilet.pl. 

Juwenalia organizowane są przez Politechnikę Rzeszowską, WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą i samorządy studenckie obu uczelni. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama