38-letni mężczyzna uprawiał konopie indyjskie w namiocie

0

Do trzech lat więzienia grozi 38-letniemu mieszkańcowi Stalowej Woli, który jest podejrzany o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Stworzył ją w specjalnym namiocie.

 

Nielegalną uprawę konopi w jednym z mieszkań w Stalowej Woli wykryli miejscowi policjanci z wydziału kryminalnego, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Kryminalni weszli do mieszkania. W jednym z pomieszczeń ujawnili cztery doniczki z krzewami.

– Wszystkie znajdowały się w specjalnym namiocie, wentylowanym, sztucznie oświetlanym, z systemem nawadniania i sterownikami – relacjonuje Andrzej Walczyna ze stalowowolskiej policji.

Funkcjonariusze znaleźli również w mieszkaniu susz rośliny. Zarówno krzewy, jak susz zostały poddane badaniom, które potwierdziły, że jest to marihuana.

Właścicielem upraw był 38-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu zarzuty posiadania narkotyków i uprawy konopi indyjskich. 38-latkowi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Prokurator Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama