Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Siedem zarzutów kradzieży przedstawili rzeszowscy policjanci 41-letniemu mieszkańcowi Dąbrowy Górniczej, który przyjechał do Rzeszowa okradać galerie handlowe. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej w Sosnowcu.

Policjanci z komisariatu w Śródmieściu wyjaśniali kradzieże w jednej z rzeszowskich galerii handlowych, do których doszło na początku stycznia. Łupem sprawcy padła markowa odzież o wartości ponad 1500 zł.

– Okazało się, że tego samego dnia podobne kradzieże miały miejsce i w innych rzeszowskich galeriach – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik policji w Rzeszowie. Funkcjonariusze podejrzewali, że złodziejem może być ta sama osoba. 

Policjanci wytypowali podejrzanego, którym okazał się 41-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Z policyjnych ustaleń wynikało, że mężczyzna porusza się skodą fabią. 

– 41-latek wpadł w Sosnowcu, gdzie został zatrzymany do kontroli drogowej. W jego samochodzie policjanci znaleźli torbę przystosowaną do blokowania alarmu podczas wynoszenia towaru przez bramki sklepowe – dodaje Szeląg.

Po mężczyznę pojechali funkcjonariusze ze Śródmieścia. Potwierdzili, że podczas „gościnnego występu” w Rzeszowie mieszkaniec Dąbrowy Górniczej dopuścił się jeszcze 6 kolejnych kradzież w dwóch innych galeriach handlowych.

Łupem złodzieja również padała markowa odzież. Spowodowane przez niego straty zostały wyliczone na kwotę ponad 24 tys. zł. Policjanci przedstawili mężczyźnie 7 zarzutów kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: