Zdjęcie: Materiały zespołu

Gry i konkursy, pokaz zabytkowych autobusów, wystawa zdjęć związanych z historią komunikacji miejskiej, otwarcie zmodernizowanego Dworca Lokalnego, koncert zespołu Piersi – to atrakcje pikniku „Multimodalność po rzeszowsku”, który w najbliższą sobotę odbędzie się w Rzeszowie. 

Piknik odbędzie się z okazji obchodów 70-lecia komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Rozpocznie się o godz. 15:00. Na Rynku zaprezentują się młode zespoły wokalne, taneczne i akrobatyczne, m.in. Zespół Tańca Ludowego Rzeszowianka, Pracownia wokalna Dominiki Kindrat, Pracownia wokalna Anny Olszewskiej, Zespół Taneczny Form Nowoczesnych IMPET, Wywrocki Dzieciom.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla dzieci i dorosłych: gry i konkursy z zakresu wiedzy o transporcie publicznym i bezpieczeństwie ruchu drogowego, pokaz zabytkowych autobusów – zostaną one ustawione na ul. Słowackiego, a także wystawa zdjęć związanych z historią komunikacji miejskiej.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Piersi. Koncert przewidziany jest na 20:00, a po koncercie odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Tego samego dnia o 18:00 zostanie otwarty zmodernizowany Dworzec Lokalny przy ul. Towarnickiego (pod wiaduktem Śląskim). Uroczystość uświetni występ Dziewczęcej Orkiestry Dętej. Potem będzie można zwiedzić plac dworcowy oraz budynki dworca oraz obejrzeć wystawę zdjęć oraz zabytkowych przedmiotów związanych z komunikacją miejską.

Warto też pamiętać, że w dniach 28-29 września będzie można za darmo podróżować autobusami miejskiej komunikacji w ramach akcji „Dzień bez samochodu”. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

PROGRAM PIKNIKU

15:00 – rozpoczęcie pikniku:

– występy dziecięcych zespołów muzycznych

– gry i konkursy z zakresu wiedzy o transporcie publicznym i bezpieczeństwie ruchu drogowego 

– pokaz udzielania pierwszej pomocy 

– pokazy medyczne 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

17:00 – rozstrzygniecie konkursu plastycznego

18.00 uroczyste otwarcie Dworca Lokalnego (ul. Towarnickiego)

20:00 – koncert zespołu Piersi

Pokaz sztucznych ogni

Imprezy towarzyszące:

– pokaz autobusów zabytkowych – ul. Słowackiego

– wystawa zdjęć związanych z historią komunikacji miejskiej

– film obrazujący przebudowę Dworca Lokalnego

– stoiska ZTM i sponsorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama