Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

Władze Głogowa Małopolskiego zmieniły zdanie i zgodziły się na to, by autobusy miejskiej linii nr 8 zatrzymywały się na przystankach w Miłocinie i Pogwizdowie Nowym. Mieszkańcy będą mieli teraz ułatwiony dojazd do Rzeszowa.

Udało się. Od 1 kwietnia br. mieszkańcy Pogwizdowa Nowego i Miłocina będą mogli korzystać z linii nr 8, obsługiwanej przez rzeszowskie MPK. – Burmistrz Głogowa Młp. zmienił zdanie. Jest zgoda na zatrzymywanie się w tych dwóch miejscowościach – poinformowała Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, który odpowiada za organizację miejskiej komunikacji. 

Przypomnijmy, że o linię nr 8 prosili mieszkańcy Pogwizdowa i Miłocina jeszcze na lutowym spotkaniu z Tadeuszem Ferencem, prezydentem Rzeszowa.

Autobusy miały w zasadzie „od ręki” swój kurs wydłużyć, ale okazało się, że burmistrz Głogowa Młp., których częścią jest Pogwizdów i Miłocin, nie wyrażał początkowo na to zgody. Twierdził, że o pozwolenie w tej sprawie musi zapytać Związek Gminy PKS, który jest właścicielem autobusów MKS, a te dotychczas, jako jedyne obsługiwały, te dwie miejscowości.

ZTM doszedł w pierwszej kolejności do porozumienia z gminą Świlcza, która do ZG PKS też należy i tym sposobem od 6 marca autobusy linii nr 8 jeździły przez Miłocin i Pogwizdów, ale na przystankach zatrzymywały się dopiero w Rudnej Wielkiej. – Kuriozum – komentowali mieszkańcy.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama