Wyjazd studyjny do Brukseli to nagroda dla najlepszych drużyn, które wezmą udział w Turnieju Debat Europejskich. W siedmiu polskich miastach odbędą się debaty. Także w Rzeszowie.
Turniej Debat Europejskich odbędzie się w ramach obchodów 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Jego organizatorem są polskie przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, sieć Centrów Dokumentacji Europejskiej oraz Team Europe.
Przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich studentów w ramach projektu „Team Europe & the art of debate”, który rozpoczął się w marcu 2017 roku i potrwa dwa miesiące.
Aby wziąć udział w Turnieju Debat Europejskich wystarczy zgłosić czteroosobową drużynę. Dwie najlepsze drużyny w każdym z miast zmierzą się w Debatach Finałowych, w których stawką dla zwycięzców będzie wyjazd studyjny do Brukseli.
Debaty odbędą się w siedmiu miastach: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach, Łodzi oraz Rzeszowie w siedzibie Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.
„Team Europe & the art of debate” jest skierowany do młodzieży akademickiej. Dyskusja będzie realizowana w formie debat oksfordzkich. To okazja do zabrania głosu, wypowiedzenia się na ważne tematy i wysłuchania argumentów strony przeciwnej, przy zachowaniu pełnej kultury słowa i wzajemnego poszanowania.
Bądź na bieżąco.
Debaty eliminacyjne będą dotyczyły szeroko pojętej problematyki europejskiej. Uczestnicy finałów będą dyskutować o najważniejszych wyzwaniach stojących przed Unią Europejską. Oceniane będzie przygotowanie ciekawej argumentacji i umiejętności krasomówcze, a nie poglądy osobiste.
Najlepsze drużyny z każdego miasta pojadą razem do Brukseli, by wspólnie odwiedzić siedziby najważniejszych instytucji unijnych.
Pierwsze debaty eliminacyjne odbędą się już w połowie marca. W Rzeszowie debata eliminacyjna odbędzie się 23 marca w Klubie Akademickim IQ WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdują się pod adresem: ksmowcow.pl/teameurope.html

(ak)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.



![Czołowe zderzenie i dwie kobiety w szpitalu. 51-latek wjechał wprost na nie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/wypadek-lopuszka-wielka1-kpp-przeworsk-218x150.jpg)


![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-218x150.jpg)


![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)






![Trwa obracanie “Karpatki”. Wkrótce drążenie drugiej nawy tunelu na S19 Rzeszów Płd. – Babica [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/karpatka-s19-2026styczen-218x150.jpg)



![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)

![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)











![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)










