Zatrzymaniem trzech osób zakończyła się współpraca policjantów z Rzeszowa i Sosnowca. Mężczyźni wynajmowali samochody, których już nie zwracali do wypożyczalni.
O przywłaszczeniu auta policjanci rzeszowskiej komendy zostali zawiadomieni przez pracownika firmy wynajmującej samochody. Renaulta Mastera na dwie doby wynajął mężczyzna ze Śląska. W poniedziałek pracownik skontaktował się z wynajmującym w celu ustalenia godziny zwrotu samochodu. Okazało się, że ten udostępnił go koledze, z którym był w wypożyczalni. Gdy nadajnik GPS z samochodu utracił łączność z systemem, a mężczyźni dalej nie potrafili jasno określić terminu zwrotu samochodu, pracownik wypożyczalni zawiadomił policjantów.
Poczynione przez policjantów ustalenia i zebrane informacje potwierdziły, że wynajmujący pochodzą z Sosnowca lub okolic. Policjanci nawiązali więc współpracę z kolegami ze Śląska. Współpraca dała szybkie rezultaty w postaci zatrzymania mężczyzny, który w Rzeszowie wynajął samochód. Okazał się nim 27-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Dalsze ustalenia pozwoliły zatrzymać jego wspólników. To mieszkańcy Sosnowca w wieku 54 i 27 lat.
Bądź na bieżąco.
Policjanci ustalili również, że mężczyźni przewłaszczyli w podobny sposób wynajętego w Katowicach peugeota boxera i wyjaśnili mechanizm działania podejrzanych. Samochody wynajmował pierwszy z zatrzymanych i przekazywał go wspólnikom. Co dalej działo się z samochodami, ustalają funkcjonariusze. Najprawdopodobniej po zakłóceniu sygnału GPS wspólnicy sprzedawali auta. Wartość obu samochodów przekracza 160 tys. złotych.
Policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty przywłaszczenia samochodów. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportu. – W sprawie prowadzone są dalsze ustalenia zmierzające do jej wszechstronnego wyjaśnienia – poinformowała w komunikacie Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.






![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-218x150.jpg)


![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)





![Wielka inwestycja przy najstarszej strefie ekonomicznej na Podkarpaciu. Będzie nowa droga przy lotnisku [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/mielec-strefa-ekonomiczna1-218x150.jpg)


![Trwa obracanie “Karpatki”. Wkrótce drążenie drugiej nawy tunelu na S19 Rzeszów Płd. – Babica [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/karpatka-s19-2026styczen-218x150.jpg)

![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)

![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)











![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)








![Wielkie zmiany w Śródmieściu w Rzeszowie. Zakaz dla samochodów, zielone światło dla pieszych [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/srodmiescie-zmiany-rzeszow2-218x150.jpg)



![Wielka inwestycja przy najstarszej strefie ekonomicznej na Podkarpaciu. Będzie nowa droga przy lotnisku [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/mielec-strefa-ekonomiczna1-324x235.jpg)