Co należy zrobić, by zacząć prawidłowo się odżywiać? – na to pytanie i wiele innych 15 grudnia odpowie Katarzyna Bosacka. Wykład online znanej dziennikarki organizuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Wykład odbędzie się w ramach grudniowej odsłony „Przybij piątkę nauce”. To projekt zainicjowany przez WSIiZ. Kolejny wykład “Czy wiesz, co jesz?” zaplanowano z Katarzyną Bosacką.
– Opowiem o zdrowych zakupach, o zdrowym żywieniu, o tym czy warto jeść sezonowo, a może bardziej wymyślnie. Podam podstawy naukowe, bo ważne jest, by szerzyć informacje, które podaje nam nauka – zapowiada Katarzyna Bosacka.
Wykład odbędzie się 15 grudnia br. (środa) o godz. 18:00 na facebookowym profilu rzeszowskiej WSIiZ.
Warto wziąć udział w wykładzie, szczególnie że w październiku 2020 r. czasopismo naukowe „Lancet” opublikowało zatrważające informacje, że 11 mln ludzi umiera przedwcześnie z powodu nieodpowiedniego odżywiania się.
Katarzyna Bosacka jest dziennikarką, autorką publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny i wychowania dzieci, od 2019 roku prowadzi kanał EkoBosacka na YouTube, w TTV prowadzi swój program “DeFacto Bosacka”, a w TVN – “Mądrzejemy”.
Oprac. (ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)


![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)










![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)