Zbigniew Jeliński, pracownik rzeszowskiego biura wojewódzkiego konserwatora zabytków, ostatni raz był widziany w czwartek, 16 lutego.
O zaginięciu Zbigniewa Jelińskiego poinformował w poniedziałek (20 lutego) podkarpacki wojewódzki konserwator zabytków w Przemyślu. Archeolog pochodzi z Rzeszowa, jest pracownikiem rzeszowskiej delegatury biura konserwatora.
Zbigniew Jeliński po raz ostatni był widziany w czwartek, 16 lutego br., w Rzeszowie. Wojewódzki konserwator zabytków prosi o pomoc w odnalezieniu archeologa. Informacje można wysyłać na maila: wkzabytkow@wuozprzemysl.pl lub dzwonić na nr: 16 678 59 44.
– Każda informacja może być kluczowa – podkreśla wojewódzki konserwator zabytków, dodając, że Zbigniew Jeliński często ubierał się w tzw. styl militarny.
Policja o zaginięciu archeologa została powiadomiona w poniedziałek, 20 lutego, przed godz. 11:00. Zgłoszenie przyjął Komisariat Policji I na Nowym Mieście w Rzeszowie, który poszukuje Zbigniewa Jelińskiego.
– Mężczyzna od połowy stycznia br. przebywał na zwolnieniu lekarskim. W wyznaczonym dniu nie stawił się do pracy, zaniepokojony tym pracodawca powiadomił nas o zaginięciu – mówi asp. sztab. Magdalena Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
Zbigniew Jeliński wynajmował mieszkanie na Nowym Mieście. Rodzina nie ma z nim żadnego kontaktu. Informacje o miejscu przebywania archeologa można przekazywać policji, dzwoniąc na numery: 47 821 33 10, 47 821 33 11, 47 821 33 12 lub alarmowy – 112.
(saba, ram)
redakca@rzeszow-news.pl
![Brutalnie pobili ochroniarza podczas imprezy. Siedmiu zatrzymanych, wśród nich 16-latek [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/zatrzymanie-pobicie-radawa-218x150.jpg)
![Wymuszenie pierwszeństwa. Luksusowy mercedes może już nie wrócić na drogi [ZDJĘCIA] mercedes wypadek](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/wypadek-wyjazd-z-drogi-podporzadkowanej-04-218x150.jpg)



![Granica między życiem a śmiercią. Fizyka pożaru widoczna podczas nocnej akcji strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-pustostanu-boguchwala-07-1-218x150.jpg)

![Pożar kościoła na Podkarpaciu. Ogień strawił wnętrze świątyni, trwa ustalanie przyczyn [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-kosciol-przemysl1-218x150.jpg)


![Miliardy trafiły do zbrojeniówki na Podkarpaciu. Są umowy na amunicję, haubice i wozy bojowe [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/safe-stalowa-wola2026-pgz-kosiniak-kamysz-218x150.jpg)


![Kumulacja w Rzeszowie! Aż dwa wnioski o referendum za odwołaniem Konrada Fijołka [PRZYCZYNY] referendum rzeszów konrad fijołek](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/referendum-odwolanie-konrada-fijolka-02-218x150.jpg)



![Aula Miejska w Rzeszowie pod znakiem zapytania. Zwycięzca konkursu się wycofał, miliony zamrożone [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/aula-miejska-rzeszow-projekty-218x150.jpg)



![Z Rzeszowa na europejskie tory. Igor Polak rusza na maraton wyścigowy Formuły 4 [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/Igor-Polak-Formula4-0-1-218x150.jpg)









![Uroczyste czepkowanie. Absolwenci Pielęgniarstwa i Pracy socjalnej WSIiZ odebrali dyplomy [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/IMGL3566-218x150.jpg)




![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)







![Brutalnie pobili ochroniarza podczas imprezy. Siedmiu zatrzymanych, wśród nich 16-latek [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/zatrzymanie-pobicie-radawa-100x70.jpg)
![Wymuszenie pierwszeństwa. Luksusowy mercedes może już nie wrócić na drogi [ZDJĘCIA] mercedes wypadek](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/wypadek-wyjazd-z-drogi-podporzadkowanej-04-100x70.jpg)

