220 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków intensywnych burz i nawałnic przechodzących przed częścią naszego województwa.
Jak poinformował w sobotę, po godz. 13:30, Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej, strażacy głównie wyjeżdżają do usuwania połamanych konarów, gałęzi i drzew, leżących na liniach energetycznych, chodnikach, ulicach i posesjach.
– W 15 przypadkach pomagaliśmy zabezpieczyć dachy na budynkach gospodarczych i mieszkalnych, które zostały uszkodzone przez porywisty wiatr i opady gradu – przekazał Marcin Betleja.
Dotychczas strażacy najwięcej interwencji mieli w powiatach: przemyskim, jarosławskim i rzeszowskim. W tym ostatnim ratownicy wyjeżdżali do 58 zgłoszeń. – Na szczęście, nikt nie został ranny – dodał Betleja.
Burze i upały
W sobotę (22 czerwca) od godz. 12:00 do 20:00 w całym województwie obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia przed burzami. Mogą im towarzyszyć ulewne opady deszczu do 40 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Lokalnie może spaść także grad.
Jednocześnie w czternastu powiatach obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami: bieszczadzkim, brzozowskim, jarosławskim, leskim, leżajskim, lubaczowskim, łańcuckim, przemyskim, przeworskim, rzeszowskim, sanockim, w Rzeszowie i Przemyślu.
Temperatura maksymalna w dzień może wynieść do 31 st. Celsjusza.
Meteorolodzy ostrzegają również przed gwałtowanymi wzrostami stanów wody w zlewniach dopływów Wisły oraz Strwiąża. Ostrzeżenie hydrologiczne obowiązuje do soboty, do godz. 21:00. Mogą być przekroczone stany ostrzegawcze, a także krótkotrwale stany alarmowe.
(RzN)
redakcja@rzeszow-news.pl





![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)


![Rzeszowskie Juwenalia wystartowały. Barwny korowód studentów przejął miasto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/juwenalia-korowod-2026-15-218x150.jpg)


![Milionowa inwestycja na Podkarpaciu. To strategiczny obiekt dla polskiego przemysłu obronnego [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pociski-155mm-218x150.jpg)



![Z Rzeszowa na europejskie tory. Igor Polak rusza na maraton wyścigowy Formuły 4 [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/Igor-Polak-Formula4-0-1-218x150.jpg)










![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)





![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)





![Tragedia na linii Trzciana – Rzeszów. Pociąg potrącił kobietę, ruch całkowicie wstrzymany [AKTUALIZACJA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pilne-plansza-218x150.jpg)



![Milionowa inwestycja na Podkarpaciu. To strategiczny obiekt dla polskiego przemysłu obronnego [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pociski-155mm-324x235.jpg)