– Trzeba wspierać nasze przedsiębiorstwa, na tym polega patriotyzm gospodarczy – przekonywał kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski, który odwiedził w piątek Podkarpacie.
Kończy się era globalizacji
Rafał Trzaskowski przyjechał do Zakładu Produkcyjno-Laboratoryjnego Technologii Światłowodowych i Fotonicznych Fibrain wczesnym wieczorem. Zwiedził zakład i rozmawiał z jego właścicielami.
– Kończy się era globalizacji, trzeba wspierać nasze przedsiębiorstwa, na tym polega patriotyzm gospodarczy – powiedział po spotkaniu Rafał Trzaskowski.
Rodzinna firma – kapitalna sprawa
Dodawał, że Fibrain to rodzinna firm, której produkcja opiera się na najnowocześniejszych technologiach.
– Jedno z raptem kilku miejsc na świecie, w którym od podstaw produkuje się światłowód. W 100 proc. polski kapitał, a przy tym aktywność na rynku międzynarodowym. A to wszystko w Zaczerniu pod Rzeszowem. Kapitalna sprawa – komentował spotkanie w Rzeszowie w mediach społecznościowych.
Zdjęcia: FB/Rafał TrzaskowskiBezpieczeństwo to samowystarczalność
W trakcie wizyty w Zaczerniu, wskazywał, że „musimy upewniać się, że nasze zdolności przemysłowe w całej Europie i Polsce będą wzmacniane”.
Bądź na bieżąco.
– Na tym polega bezpieczeństwo – na samowystarczalności – przekonywał kandydat KO na prezydenta.
Trzaskowski uważa, że polscy przedsiębiorcy są w stanie konkurować z firmami na całym świecie, ale potrzebują wsparcia.
Promocja przedsiębiorców to rola prezydenta
Według Trzaskowskiego „to jest zadanie dla prezydenta, który powinien promować polskich przedsiębiorców, ale również powinien dbać o rozwiązania, które promują rozwój firm”.
Trzaskowski mówił też m.in. o przejrzystym systemie podatkowym, instytucjach państwowych i bankach, które powinny wspierać nowoczesną produkcję w Polsce.
(oprac.red/PAP)
Czytaj więcej:
Słodko i romantycznie. Obajtek, Tarczyński i Morawiecki w Rzeszowie [ZDJĘCIA]
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.






![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-218x150.jpg)


![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)





![Wielka inwestycja przy najstarszej strefie ekonomicznej na Podkarpaciu. Będzie nowa droga przy lotnisku [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/mielec-strefa-ekonomiczna1-218x150.jpg)


![Trwa obracanie “Karpatki”. Wkrótce drążenie drugiej nawy tunelu na S19 Rzeszów Płd. – Babica [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/karpatka-s19-2026styczen-218x150.jpg)

![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)

![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)











![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)








![Wielkie zmiany w Śródmieściu w Rzeszowie. Zakaz dla samochodów, zielone światło dla pieszych [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/srodmiescie-zmiany-rzeszow2-218x150.jpg)



![Wielka inwestycja przy najstarszej strefie ekonomicznej na Podkarpaciu. Będzie nowa droga przy lotnisku [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/mielec-strefa-ekonomiczna1-324x235.jpg)