Znowu powrócił temat warunków odbywania kąpieli wodnych w naszym mieście. Bez większych kłopotów, w ramach gigantomanii wybudowano ogromny most nad wielką rzeką Wisłok. A nie można wyremontować kilku basenów. Nie da się i już. Jedynie co się udało zrobić, to postawić dach. Nad kortami.

[Not a valid template]

 

Na szczęście mamy blisko na Węgry, do granicy jest niewiele ponad 200 kilometrów. U naszych braci, 1 maja uroczyście otwiera się baseny i kąpieliska zewnętrzne. U nas na tą przyjemność musimy poczekać jeszcze dwa miesiące. Pozostaje nam korzystać 45 minut z basenów osiedlowych z temperaturą wody dla wyczynowców, regulaminowym trzymaniem się torów  i z dziwacznymi okryciami głowy typu czepek.

W „Karpiku” lokalną osobliwością jest sauna, w której wisi karteczka z jedynym takim zakazem na świecie: „zakaz polewania pieca wodą”. Na gulasze w kociołku, zupy rybne, palinki  i rieslingi z wiadomych względów, nie ma co liczyć. A przecież woda zaognia apetyt.

Niektórzy korzystają z basenów i spa w hotelach na terenie miasta i okolic, ale tam gdzie jest naprawdę przyjemnie np. w hotelu Blue Diamond koło lotniska – ceny dla tubylców zrobiono zaporowe.

Gdy już mamy upragnione wakacje, w nieodległej Boguchwale znajdziemy powiew cywilizowanego wodnego odpoczynku. Problem jest jeden, ale znaczący. Małe to niezmiernie. Główna niecka basenowa sprawia wrażenie, że jest niedużo większa niż boisko do badmintona. Podczas weekendu miejsce to przypomina Bombaj w godzinach szczytu.

Niewykluczone, że liczba kąpiących się na metrze kwadratowym jest najwyższa na planecie Ziemia. Pomimo niedogodności, ochłody szuka tam cała miejscowa gmina i połowę Rzeszowa.

Zarządzającym obiektem proponuję, aby wprowadzili selekcję. Co godzinę zmiana wodo-maniaków; albo osiedlami i ulicami wchodzimy do wody, albo pierwszymi literkami nazwisk alfabetycznie, albo jeszcze prościej kolorem włosów. Rudzi krócej, bo jest ich mniej. Czy jakoś tak.

Obecne tereny ROSiRu nadają się wybornie do zrównania z ziemią i postawienia w tym miejscu profesjonalnego parku wodnego. Z solankowymi basenami zewnętrznymi czynnymi cały rok – tak jak zrobiono to we Wrocławiu.  I z profesjonalnym kompleksem saun suchych i parowych – proszę koniecznie odwiedzić termy w Krakowie.

A moda na świątynie zdrowia w kraju się rozpowszechnia, dobrze o tym wiemy. Wystarczy pojechać do Torunia, tam słynny ojciec doktor dyrektor Tadeusz, obok kościoła wymarzył sobie baseny. Czyli coś dla ducha i ciała. Można? Można.

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama