Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

12 zarzutów dotyczących włamań do altanek działkowych w Rzeszowie i Trzebownisku przedstawili policjanci 56-letniemu bezdomnemu. Najbliższy miesiąc spędzi on w areszcie. 

Jak ustalili policjanci z komisariatu w Trzebownisku, mężczyzna w czerwcu zakończył odbywanie wyroku za podobne przestępstwa. W tym czasie zdążył włamać się do kilkunastu altanek w Rzeszowie i Trzebownisku.

Ostatnią policjanci odnotowali w poniedziałek, gdy zostali wezwani na teren ogródków działkowych w Trzebownisku. Wezwała ich właścicielka jednego z ogródków, którą zaniepokoił widok mężczyzny kręcącego się w pobliżu altanek. Altanka kobiety wcześniej została okradziona.  

Mężczyzną okazał się 56-letni bezdomny. – Stwierdził, że jedynie chciał odpocząć – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Funkcjonariusze nie dali się nabrać. Gdy ustalili, że bezdomny już był karany za identyczne włamania, przeszukali jego rzeczy. Policjanci znaleźli łom przy 56-latku. Początkowo nie chciał powiedzieć, do czego jest mu on potrzebny, ostatecznie przyznał się do włamań. 

– Ubiegłej nocy włamał się do altanki w Trzebownisku. Ukradł wtedy wiertarkę, którą następnie sprzedał przypadkowej osobie. Powiedział również o wcześniejszym włamaniu do altanki w Rzeszowie, skąd ukradł piwo i paluszki – dodaje Adam Szeląg. 

Bezdomny trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze z komisariatu w Trzebownisku otrzymali od swoich kolegów po fachu z Rzeszowa materiały z innych włamań na terenie miasta i postępowania połączyli w jedno. 56-latkowi przedstawiono 12 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz usiłowań włamań na terenie Rzeszowa i Trzebowniska.
 
Straty powstały w wyniku złodziejskiej działalności bezdomnego wstępnie oszacowano na ponad 2,1 tys. zł. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie sąd aresztował 56-latka na miesiąc. 
 
(ram)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

Comments are closed.