Burza nad Rzeszowem. Potężna ulewa, samochody jechały chodnikami [FOTO]

11
Reklama

Mimo potężnej ulewy, która w piątkowe popołudnie przeszła nad Rzeszowem, strażacy nie mieli zbyt dużo pracy. Ale rzeszowskie ulice były pod wodą. 

 

Na ulicach Nowowiejskiej i Piłsudskiego zostały powalone drzewa. „Ulicą Sikorskiego samochody jechały chodnikami z powodu zalania drogi” – napisał do nas pan Sławomir, który przesłał nam zdjęcia.

Zalane było również skrzyżowanie ul. Kozienia z al. Powstańców Warszawy. Od pana Piotra dostaliśmy zdjęcie, na którym widać zalane parkingi Castoramy i E.Leclerca.

Gorzej było poza Rzeszowem. W Boguchwale i Mogielnicy spadające drzewa uszkodziły linie energetyczne. Strażaków do usuwania powalonych drzew wzywano też do Woli Rafałowskiej. 

– Jak na taką ulewę, to na naszym terenie było spokojnie – mówi Grzegorz Wójcicki, rzecznik rzeszowskiej straży pożarnej. 

Po burzy wyszła tęcza, którą na zdjęciu uwiecznił pan Kazimierz. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

11 KOMENTARZE

 1. Kultura osobista, tego brak temu narodowi potomków małorolnych i pszenno-buraczanych, ot co…..
  Ale gdzie się mieli uczyć i od kogo? Profesor Krystyna jest zajęta bo wyborczo wiecuje, nie udzieli korepetycji.

 2. Zalene ulice to niewłaściwa instalacja kanalizacyjno – deszczowa nikt jak projektuje nie uwzględnia takich chwilowych nawałnic gdzie z nieba wali deszcz jak przy potopie no bo po co – to koszty inwestycji większa średnica rur wkopanych w ziemie .
  Potem przy takiej nawalnicy many „pikusia ” a ponadto czy ktos widział aby w mieście innowacji czy imitacji sukcesywnie
  czyszczono kanalizacje p.deszczową tj. ulica po ulicy – czyli wysysając : szlam / liście i inne badziewie a potem spłukując dany odcinek wodą pod solidnym ciśnieniem aby reszta spłynęła do Wisłoka .
  Ja widziałem raz w 1962 czy 63 jak potężna ulewa doprowadziła do tego że po ul Staszica można se było spokojnie pobrodzić po kolana w wodzie gdzie pozalewało piwnice a poten faktycznie była akcja sprzątania i przywracania drożności w kanalizacji p.deszczowej a niektóre wpusty z rynien dachowych do tej kanalizacji były wymieniane na : o większej średnicy.

  Czyli co mamy Ratusz zajnujący sie bzdetami a nie podejmujący stosownych decyzji w razie sytuacji ” W” bo może myśli że to za ich siedzenia na złotych taboretach sie nie trafi a jak sie trafi no to siła wyższa ; O !

 3. Zauważ tylko że narodowcy robą taki sajgon o wszystko, aż ludzie się ich boją. Narodowiec to taki kibol. Też wyznaje jedną świętość i nie daje innym żyć. A lewica zajmuje się takimi rzeczami, które nie mają wpływu na konserwatystów.
  „If lgbt equality affects your marriage then one of you is gay”

 4. przypomnę ci to stwierdzenie jak będzie jakakolwiek prawicowa demonstracja i będzie do niej lewacka kontrmanifestacja co jest bardzo częstym zjawiskiem także czekać nie beðzie trzeba długo

 5. No i przez chwilkę mieliśmy ten wymarzony aquapark! A ja jupi jupi jej! A ja jupi jupi jej! A ja jupi! A ja jupi! A ja jupi jupi jej!

Comments are closed.