Burza nad Rzeszowem. Potężna ulewa, samochody jechały chodnikami [FOTO]

11
Reklama

Mimo potężnej ulewy, która w piątkowe popołudnie przeszła nad Rzeszowem, strażacy nie mieli zbyt dużo pracy. Ale rzeszowskie ulice były pod wodą. 

 

Na ulicach Nowowiejskiej i Piłsudskiego zostały powalone drzewa. “Ulicą Sikorskiego samochody jechały chodnikami z powodu zalania drogi” – napisał do nas pan Sławomir, który przesłał nam zdjęcia.

Zalane było również skrzyżowanie ul. Kozienia z al. Powstańców Warszawy. Od pana Piotra dostaliśmy zdjęcie, na którym widać zalane parkingi Castoramy i E.Leclerca.

Gorzej było poza Rzeszowem. W Boguchwale i Mogielnicy spadające drzewa uszkodziły linie energetyczne. Strażaków do usuwania powalonych drzew wzywano też do Woli Rafałowskiej. 

– Jak na taką ulewę, to na naszym terenie było spokojnie – mówi Grzegorz Wójcicki, rzecznik rzeszowskiej straży pożarnej. 

Po burzy wyszła tęcza, którą na zdjęciu uwiecznił pan Kazimierz. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

11 KOMENTARZE

 1. Zalene ulice to niewłaściwa instalacja kanalizacyjno – deszczowa nikt jak projektuje nie uwzględnia takich chwilowych nawałnic gdzie z nieba wali deszcz jak przy potopie no bo po co – to koszty inwestycji większa średnica rur wkopanych w ziemie .
  Potem przy takiej nawalnicy many “pikusia ” a ponadto czy ktos widział aby w mieście innowacji czy imitacji sukcesywnie
  czyszczono kanalizacje p.deszczową tj. ulica po ulicy – czyli wysysając : szlam / liście i inne badziewie a potem spłukując dany odcinek wodą pod solidnym ciśnieniem aby reszta spłynęła do Wisłoka .
  Ja widziałem raz w 1962 czy 63 jak potężna ulewa doprowadziła do tego że po ul Staszica można se było spokojnie pobrodzić po kolana w wodzie gdzie pozalewało piwnice a poten faktycznie była akcja sprzątania i przywracania drożności w kanalizacji p.deszczowej a niektóre wpusty z rynien dachowych do tej kanalizacji były wymieniane na : o większej średnicy.

  Czyli co mamy Ratusz zajnujący sie bzdetami a nie podejmujący stosownych decyzji w razie sytuacji ” W” bo może myśli że to za ich siedzenia na złotych taboretach sie nie trafi a jak sie trafi no to siła wyższa ; O !

    • przypomnę ci to stwierdzenie jak będzie jakakolwiek prawicowa demonstracja i będzie do niej lewacka kontrmanifestacja co jest bardzo częstym zjawiskiem także czekać nie beðzie trzeba długo

     • Zauważ tylko że narodowcy robą taki sajgon o wszystko, aż ludzie się ich boją. Narodowiec to taki kibol. Też wyznaje jedną świętość i nie daje innym żyć. A lewica zajmuje się takimi rzeczami, które nie mają wpływu na konserwatystów.
      “If lgbt equality affects your marriage then one of you is gay”

     • Kultura osobista, tego brak temu narodowi potomków małorolnych i pszenno-buraczanych, ot co…..
      Ale gdzie się mieli uczyć i od kogo? Profesor Krystyna jest zajęta bo wyborczo wiecuje, nie udzieli korepetycji.

 2. No i przez chwilkę mieliśmy ten wymarzony aquapark! A ja jupi jupi jej! A ja jupi jupi jej! A ja jupi! A ja jupi! A ja jupi jupi jej!

Comments are closed.