Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do 8 lat więzienia grozi 29-letniemu mężczyźnie i 32-letniej kobiecie, którzy próbowali wyłudzić w jednym z rzeszowskich banków 60 tys. zł kredytu. Oboje zostali zatrzymani przez policjantów.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. To z ich ustaleń wynika, że 29-latek złożył do banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Dokumenty miały bardzo duże znaczenie, czy mężczyzna otrzyma 60 tys. zł kredytu.

W wyłudzeniu pieniędzy – jak twierdzi policja – mężczyźnie pomagała 32-letnia kobieta. Oboje na stałe mieszkają w Jarosławiu. To właśnie 32-latka wystawiła mężczyźnie dokumenty potwierdzające, że pracuje w jej firmie, co się okazało się nieprawdą. Do wyłudzenia kredytu ostatecznie nie doszło, bo para została zatrzymana przez rzeszowskich policjantów.

– Policjanci przedstawili im zarzuty – mężczyźnie usiłowania wyłudzenia kredytu, a kobiecie pomocnictwa w popełnieniu przestępstwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności – poinformował Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.