Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 60-letniego mieszkańca Łukawca z gminy Trzebownisko w powiecie rzeszowskim. Nieprzytomnego mężczyznę w łazience znalazł syn. Mimo podjętej natychmiast reanimacji, lekarz stwierdził zgon.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu.

– Leżącego w wannie mężczyznę znalazł jego syn. Wspólnie z bratem podjęli reanimację, którą kontynuowała wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego. Jednak mężczyzna nie odzyskał przytomności, a lekarz stwierdził jego zgon – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik policji w Rzeszowie.

Strażacy odnotowali w domu podwyższone stężenie tlenku węgla, co mogło przyczynić się do śmierci 60-latka. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokurator przeprowadzili oględziny. Ciało mężczyzny zabezpieczono do dalszych badań.

Policja przypomina o zachowaniu zasad, która zmniejszą niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla. Należy w mieszkaniu zapewnić prawidłową wentylację pomieszczeń, stosować drzwi i okna z funkcją mikrowentylacji, nigdy nie zasłaniajmy kratek wentylacyjnych.

– Z pomocą fachowców dokonujmy okresowych przeglądów instalacji kominowej, wentylacyjnej i urządzeń grzewczych. Nie spalajmy niczego w zamkniętych, niewentylowanych pomieszczeniach. Zainstalujmy czujniki czadu – radzą policjanci.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: