Reklama

Z powodu słabej sprzedaży biletów, czeska linia lotnicza Czech Airlines zawiesza na zimę połączenia z Rzeszowa do Edynburga.

Czech Airlines w Jasionce jest obecny zaledwie od lipca br. Pasażerów do Edynburga przewoził dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty.

W piątek Czech Airlines poinformował, że loty do Edynburga od 8 stycznia do 27 lutego  zostaną zawieszone.

– Niestety, bardzo niski popyt na rynku polskim i szkockim nie pozwala nam na utrzymanie stałych lotów na trasie Rzeszów-Edynburg podczas całego sezonu zimowego, mimo handlowego, marketingowego i komunikacyjnego wsparcia – mówi Ján Tóth, dyrektor handlu i marketingu Czech Airlines

Według czeskiego przewoźnika niski popyt na loty z Rzeszowa do Edyburga wpłynął na słabe wyniki finansowe.

– Zawieszenie lotów jest tylko czasowe. Absolutnie nie świadczy to o zamiarze wycofania się z Rzeszowa, czy z polskiego rynku. Wprost przeciwnie, planujemy ponownie uruchomić tę trasę końcem lutego 2016 i razem z naszymi partnerami z lotniska w Rzeszowie pracujemy nad nowym rozkładem z Rzeszowa do kilku kierunków w Europie, które będą uruchomione w sezonie letnim 2016, a wkrótce zostaną ogłoszone – zapewnia Tóth.

– W pełni rozumiemy decyzję przewoźnika – twierdzi Stanisław Nowak, prezes spółki lotniskowej Rzeszów-Jasionka.

Trasę Rzeszów-Edynburg obsługuje Airbus 319, który na swój pokład zabiera 144 pasażerów. – Zainteresowanie rejsami w zimie znacznie spadało – przyznaje Nowak. – Zaproponujemy naszym pasażerom jeszcze inne kierunki z Rzeszowa we współpracy z Czech Airlines. Ogłoszenie nowych tras planujemy niebawem – dodaje.

Pasażerowie, którzy mają bilety na odwołane loty, będą mieli możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji na inny termin. Jeżeli pasażer nie zdecyduje się na zmianę daty rezerwacji na inny termin, przysługuje mu zwrot kosztów

– Czech Airlines i lotnisko w Rzeszowie uprzejmie przepraszają pasażerów, których loty zostały odwołane za wszelkie niedogodności – poinformował Daniel Šabík, rzecznik prasowy czeskiej linii lotniczej.

Czech Airlines będzie obsługiwał trasę Rzeszów – Edynburg zgodnie z rozkładem jazdy od 15 grudnia 2015 do 5 stycznia 2016, z wyłączeniem 26 grudnia (sobota). Loty będą wykonywane w dniach 15, 19, 22, 29 grudnia 2015 oraz 2 i 5 stycznia 2016.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama