Zdjęcie: Daniel Kozik / Podkarpacki Urząd Marszałkowski
Reklama

Gdyby ktokolwiek miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do intencji dobrozmianowych polityków rządzących Polską, oznaczałoby to albo sporą niewiedzę, albo jakiś – nie do końca zbadany – rodzaj mentalnej aberracji. Parawan bowiem spadł z hukiem i oczom naszym ukazał się taki oto obrazek: mamy miliardy i damy je, komu chcemy. I co nam zrobicie?

Armia polskich nauczycielek i nauczycieli liczy mniej więcej tyle wojska, ile mieszkańców ma Łódź, trzecie najliczniejsze polskie miasto. Są to oczywiście osoby z wyższym wykształceniem (inaczej belfrem zostać się nie da), które od początku pisowskich rządów w kraju stały się czymś w rodzaju doświadczalnych królików.

Brały one i biorą nadal czynny udział w procesach eksperymentalnych pt.: likwidacja gimnazjów, zamęt z podwojonymi rocznikami, konieczność brania godzin lekcyjnych czasem nawet w kilku różnych szkołach, wyczekiwanie na publikację resortowych rozporządzeń (bez których z wieloma tematami ani rusz do przodu).

Dodajmy do tego pracę w domu (przecież gdzieś te sprawdziany i kartkówki trzeba ocenić), użerkę z nadwrażliwymi i wiecznie przejętymi rodzicami oraz z nigdy nie przejętymi czymkolwiek, a rozwydrzonymi uczniami. W Polsce uprawianie tego zawodu oznacza, że uprawiający jest albo idealistą w stylu Robina Williamsa z filmu „Stowarzyszenie umarłych poetów”, albo pozbawionym nerwów komandosem Dolphem Lundgrenem (film z jego udziałem można sobie wybrać dowolnie).

Kiedy zatem kolejne obietnice podwyżek dla grona pedagogicznego rozmyły się w zamglonym wzroku minister Zalewskiej, nauczyciele postanowili pójść po całości i zastrajkować w okresie egzaminacyjnym. Pani minister z kolei postanowiła zająć się sobą i wyjechać na polityczne wczasy do Brukseli.

Premier z prezesem Polski postanowili natomiast jeszcze bardziej rozsierdzić nauczycieli i wszystkie te grupy zawodowe, które do niedawna błagały o przychylność polityków mających klucze do budżetowego sejfu: pielęgniarek, ratowników medycznych, pracowników administracyjnych sądownictwa, urzędników.

Jak to zrobili – proste, „trzynastka” dla wszystkich emerytów i 500+ na pierwsze dziecko (bez kryterium dochodowego w obu przypadkach). Jak mawiał ostatnio Mateusz Morawiecki, uszczelnienia podatkowe przyniosły 20, 30, 40 miliardów (wiadomo więc, że miliardów jest dużo).

Kilka milionów emerytów i tyleż rodziców będzie miało teraz realny powód, żeby zagłosować, bo wagon z kasą dla nich właśnie wjechał na rampę. Ale, jak chlapnął w przypływie szczerości minister Szczerski (choć potem za to przeprosił), przecież nikt nie każe nauczycielom żyć w celibacie.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

14 KOMENTARZE

 1. 13 emerytura to takie mydlenie oczu że się pomaga że aż wstyd. Nie dość że ma narazie być od tego podatek to po przeliczeniu wychodzi miesięcznie mniej niż 100. A ceny w sklepach wzrosły więcej przez to że więcej ludzi stać na większe podstawowe zakupy. Dzięki innym programom. Gdyby naprawdę zamierzali pomoc emerytom i niepełnosprawnym to powinno dać po minimum 300zl miesięcznie. Bez podatku tak jak 500+.

 2. Nasza droga naprawy RP, dobrej zmiany, czasem ze względu na okoliczności jest kręta…

  Chwała tym, którzy stali tutaj z krzyżem i walczyli o prawdę z Antonim Macierewiczem na czele.

  Ale to, o co was dzisiaj proszę i proszę wszystkich tych, którzy nas widzą i słuchają w telewizji i radiu, to zaufanie. Ufajcie! Ufajcie, że idziemy drogą w tym samym kierunku, że on nie ulegnie najmniejszej zmianie, że dojdziemy do celu, że będziemy mieć nową, prawdziwie nową, prawdziwie niepodległą, prawdziwie godną, prawdziwie silną Polskę.

 3. podaj jedno nieprawdziwe zdanie w tym artykule… pisz sobie co chcesz, ale sympatyzować z PISem to może obecnie beneficjent 500++ z najniżej uposażonych i wykształconych warstw społecznych – nie chcę nikogo obrażać, jest dużo biednych i zaniedbanych ludzi w Polsce, to nie zawsze jest ich wina – ewentualnie emeryt wyznawca Rydzyka. Koleś taki jak Ty może nadal sympatyzować z PISem tylko w ramach „mentalnej aberracji”. Ja rozumiem, że ktoś miał dość tego co się dzieje w 2015, ale jak komuś klapki z oczu nie spadły do tej pory, to zrył sobie beret na własne życzenie i nie ma dla niego ratunku. W ogóle co Ty robisz przed kompem dzisiaj, zamiast w Jasionce chorągiewką machać….

 4. Od Rzeszów-News nawet ci z TVPiS mogliby się uczyć. Powinna powstać Wyższa Szkoła Propagandy we władzach której Rzeszów-News byłby na czele, nie macie równych sobie, nawet GW zostaje w tyle, uczeń przerósł mistrza, czy można upaść jeszcze niżej, co słychać na poziomie podłogi?

 5. Miałem napisać a raczej przedstawić kto za PO dostawał pieniądze a kto dostaje dziś za PIS. Ale wiem dlaczego Sikora udaje że tego nie wie.

  Tu chodzi o poczytność, klikania i żeby było dużo komentarzy. Sikora to duży chłopiec rozróżnia dobro od zła więc dlaczego udaje pierwszą naiwną dziewicę? Rzeszow-Newst obrał podobną taktykę jak pijarowcy firmy odzieżowej Benneton czyli reklama przez kontrowersje. To tam ksiądz całował zakonnice a jak i to było „mało” to papież całował immama. I wszyscy o tym mówili. Podobnie jest z tą cotygodniową szopką i złotymi myślami Sikory. Tylko na ile czasu to wystarczy? Może potem przyjdzie czas na publikowanie gołych zdjęć redaktora?

  Poczytność przecież najważniejsza?

 6. NIECH DAJĄ! Ale mądrze, plus ulgi podatkowe dla małych DG. Za PO i PSL z PL wyszło więcej pieniędzy, niż kraj „dostał” z UE – setki miliardów. Gdyby nie to, bylibyśmy 10, może 15 lat do przodu. Wszystko tylko nie PO, a o postkomuchach i lewakach nawet nie wspominam, bo to bolszewickie, neomarksistowskie bydło, z zapędami pedofilskimi (LGBT) i pełne nienawiści do wszystkich, którzy mają inne zdanie.

 7. Zapomniałeś Pan napisać ile i jakie podwyżki dostali nauczyciele za PO 🙂
  Portal jak widac stał się tubą propagandową totalnej opozycji i doskonale wpisuje się w ich strategie. Sami nie mamy nic do zaproponowania, ale wszystko krytykujemy i PIS musi odejść!
  Żałosne!!!

 8. RzN stal sie takim, kiepskiej jakości, pudelkiem „politycznych” newsow z tanimi sensacjami i plytkimi artykulikami. Nie wspominam już nawet o błędach ortograficznych i stylistycznych redaktorów z ulicznej łapanki xD

 9. Nic z tego tekstu nowego nie wynika, tylko widać że bierzesz w obronę nauczycieli (a raczej podburzasz).
  Ot, esej na trójkę… a raczej na fakturę! (#lukaVAT) 😉

  Jednak o przyspawanym do stołka szefie ZNP, który przez 20 lat nic „swoim” nie załatwił – nie zająknąłeś się…
  Podobnie o krytyce (także przez ZNP) pierwotnej SLDowskiej reformy wprowadzającej gimnazja, ani o jej opłakanych skutkach które widzimy.

 10. „Są to oczywiście osoby z wyższym wykształceniem (inaczej belfrem zostać się nie da)”. Chacha, nie takie tematy sie reformowało!

Comments are closed.