Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Jarosław Kaczyński w najbliższy piątek (23 października) będzie w Rzeszowie. Prezes PiS w stolicy Podkarpacia jest bardzo rzadko.

Kaczyński ostatni raz w Rzeszowie był 12 listopada ub. r. na kilka dni przed wyborami samorządowymi, które na Podkarpaciu wygrało PiS. Kaczyński wtedy wspierał Andrzeja Szlachtę, który kandydował na prezydenta Rzeszowa.

– Dość już w Rzeszowie tych rządów mocno zaśniedziałych. Wiem, że pan Ferenc już o godz. 7:00 rano przechadza się po mieście, pokazuje, gdzie sprzątać, czy kwiaty sadzić, ale to naprawdę nie wystarczy. Trzeba czegoś więcej – mówił wówczas Jarosław Kaczyński.

Andrzej Szlachta nie był jednak dla Tadeusza Ferenca (SLD) żadnym zagrożeniem. Ferenc wygrał wybory w pierwszej turze. Głosowało na niego ok. 66 proc. wyborców.

Jarosław Kaczyński ponownie przyjeżdża do Rzeszowa. W najbliższy piątek będzie na Uniwersytecie Rzeszowskim. Spotkanie z prezesem PiS odbędzie się w uczelnianej auli przy al. Rejtana 16 c. Początek o godz. 18:00. To będą ostatnie godziny przed ciszą wyborczą, która zacznie obowiązywać od północy w sobotę.

Kaczyński poprze Bobko

Wizyta Kaczyńskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim nie jest przypadkowa. To właśnie rektor uczelni prof. Aleksander Bobko jest kandydatem PiS w wyborach do Senatu w okręgu rzeszowskim. Bobko będzie rywalizował m.in. z Tadeuszem Ferencem. Obaj są najpoważniejszymi kandydatami do objęcia fotela senatora.

PiS cztery lata temu wystawiał Kazimierza Jaworskiego, który pokonał Ferenca. Teraz Jaworskiego nie ma w ogóle na listach PiS, co jest jedną z większych niespodzianek na Podkarpaciu. Jaworski był gwarantem zebrania głosów kościelnego elektoratu PiS. Aleksander Bobko może tylko o tym pomarzyć.

Nawet w PiS słychać głosy, że Bobko nie powinien zagrozić Tadeuszowi Ferencowi. PiS wybory do Senatu w okręgu rzeszowskim jest w stanie sobie odpuścić, by przejąć władzę w Rzeszowie po Ferencu. Kandydatem PiS w przedterminowych wyborach ma być Wojciech Buczak, obecny wicemarszałek podkarpacki, ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

KRZYSZTOF WÓJCIK

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama