Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Przemyślu

Tragiczny wypadek w Wyszatycach w gminie Żurawica w powiecie przemyskim.  Kierowca seata śmiertelnie potrącił 20-letnią kobietę. Dwie inne osoby zostały ranne. Kierowca i pasażer seata byli pijani. Obaj uciekli z miejsca zdarzenia. Zatrzymali ich policjanci.

Do tragedii doszło w czwartek (2 lutego) ok. godz. 22:00. Kierowca seata ibiza potrącił młodą kobietę. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca, jadąc w kierunku Przemyśla, zjechał na lewy pas ruchu, którym szły trzy młode kobiety. Samochód uderzył w jedną z nich, 20-letnią mieszkankę Wyszatyc. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

Mimo podjętej reanimacji, pieszej nie zdołano uratować. Dwie inne kobiety przewieziono do szpitala. Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania seata i kierowcy. Sprawdzono okolice, pomogło też anonimowe zgłoszenie. Samochód został znaleziony na jednej z posesji w Wyszatycach.

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Przemyślu
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Przemyślu

Na miejscu zdarzenia pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z prokuratorem i biegłym sądowym z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze  zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o kierowanie samochodem i spowodowanie wypadku. – 42-latek i 37-latek zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie. Mundurowi sprawdzili ich trzeźwość. Obaj mieli ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – poinformowała Marta Fac, rzecznik policji w Przemyślu.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, jazdę w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Na razie nie wiadomo, który z mężczyzn kierował seatem. Obaj odpowiedzą również  za nieudzielanie pomocy ofierze wypadku drogowego.

 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Przemyślu
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Przemyślu

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama