Fot. Urszula Chrobak / Rzeszów News. Na zdjęciu Kayah wraz z Idan Raichel z Izraela podczas ESK 2014

3,6 tys. złotych – tyle wynosi pula nagród w konkursie Europejskiego Stadionu Kultury 2017. Co trzeba zrobić, żeby zdobyć pieniądze? Zrobić takie zdjęcie, które powali jury na kolana.

Do Europejskiego Stadionu Kultury, czyli czterodniowej imprezy, z której kipi kulturą wysokich lotów, coraz bliżej. ESK 2017 odbędzie się w dniach 22-25 czerwca. To 20 projektów, prawie 40 różnorodnych wydarzeń, 350 artystów z dziewięciu krajów.

W różnych punktach Rzeszowa odbywać się będą m.in. koncerty, wystawy, warsztaty aktorskie, konkursy, spotkania z twórcami, widowiska muzyczne. O szczegółach możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Europejski Stadion Kultury 2017″. Celem konkursu jest ukazanie w artystycznej formie autorskich wypowiedzi fotograficznych dotyczących jednego z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych wydarzeń kulturalnych w Rzeszowie, jakim jest ESK.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy fotografujący od 18. roku życia. Każdy autor może nadesłać maksymalnie 10 prac. Termin zgłaszania prac mija 21 lipca 2017 r. Konkurs będzie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych: 18-25 lat i powyżej 25 lat.

Pula nagród w konkursie wynosi 3600 zł. W każdej kategorii do wygrania jest 700 zł (I nagroda), 500 zł (II nagroda), 300 zł (III nagroda) i po 150 zł (cztery wyróżnienia).

Informacje o pracach zakwalifikowanych do konkursu będą podane na stronie internetowej www.fotogaleria.erzeszow.pl do 30 sierpnia. Jury będzie obradowało 28 lipca. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 16 października w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

Z wybranych prac organizatorzy planują zorganizować wystawę pokonkursową w GFMRz lub na stelażu wolnostojącym podczas kolejnej edycji ESK w 2018 r.

Kartę zgłoszenia do konkursu możecie pobrać TUTAJ, regulamin dostępny jest TUTAJ a oświadczenie uczestnika – TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama