Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

„Uwaga! Uniwersytet zamknięty do odwołania” – takie wiadomości krążą wśród studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. – To atak na naszą stronę – odpowiada UR.

Na stronie UR pojawił się komunikat nawiązujący do koronawirusa. Z grafiki, która krąży wśród studentów wynika, że od 2 marca zajęcia na uczelni są odwołane, a sam uniwersytet zostaje całkowicie zamknięty. 

„Prosimy zachować spokój. Każda osoba, która zdiagnozuje u siebie lub znajomych niepokojące objawy proszona jest jak najszybciej zgłosić do szpitala” – czytamy w wiadomości (pisownia oryginalna). 

Wśród studentów zrobiło się zamieszanie. W piątek wieczorem do wspomnianych informacji na Facebooku UR odniósł się Maciej Ulita, rzecznik uczelni. „Szanowni Państwo, wygląda na to, że jakiś/jacyś dowcipniś/dowcipnisie zaatakował/zaatakowali naszą stronę” – napisał.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Pragnę wszystkich uspokoić. Uniwersytet Rzeszowski pracuje normalnie, staramy się usunąć skutki zewnętrznej ingerencji. Mamy świadomość sytuacji na świecie i, jeśli pojawi się realne zagrożenie wdrożymy adekwatne środki zaradcze” – twierdzi Maciej Ulita. 

Wszystkim życzył miłego weekendu. „Widzimy się w poniedziałek” – dodał rzecznik. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama