Zdjęcie: Służba Więzienna
Reklama

Sąd Rejonowy w Nisku aresztował na trzy miesiące 54-letniego Stanisława G., który jest podejrzany o zabójstwo swojej żony – 53-letniej Małgorzaty G.

Wniosek o aresztowanie Stanisława G. złożyła Prokuratura Rejonowa w Nisku, która prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety.

Do dramatu doszło w niedzielę przed północą w centrum Niska, gdzie małżeństwo G. mieszkało w małym domku jednorodzinnym. Stanisław G. sam zadzwonił na policję, którą poinformował, że zabił żonę. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 

– Sekcja zwłok wykazała, że Małgorzata G. została uduszona. Mężowi kobiety przedstawiliśmy zarzut zabójstwa. Stanisław G. przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Nie wiemy, na jakim tle doszło do zabójstwa, bo nie ma bezpośrednich świadków zdarzenia. Jeżeli podejrzany będzie konsekwentnie odmawiał składania wyjaśnień, to być może nigdy się nie dowiemy, co się wydarzyło w domu przed śmiercią kobiety – mówi Bożena Okleja, szefowa Prokuratury Rejonowej w Nisku.

Stanisławowi G. grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna nie był wcześniej karany. Małżeństwo G. miało opinię zwykłej, normalnej rodziny. Policja nie była wzywana do żadnych awantur. – Gdy policjanci i prokurator przyjechali na miejsce zdarzenia, to w domu panował ład i porządek – dodaje prokurator Okleja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: