Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie

Przybyszówka wodnego placu zabaw nie chciała u siebie. Miasto szuka więc nowej lokalizacji pod inwestycje. Na celowniku są działki przy ulicy Krogulskiego i na Kaczernem. 

Jak informowaliśmy w piątek, mieszkańcy Rzeszowa w przeprowadzonych konsultacjach społecznych w większości opowiedzieli się przeciwko budowie wodnego placu zabaw w rejonie ulic Bieckiej i Odrzykońskiej na osiedlu Przybyszówka. 

Ratusz zapewnia, że wolę mieszkańców uszanuje. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, mówi, że miasto ma już wytypowane nowe lokalizacje „wodnej atrakcji”. – Albo przy ulicy Krogulskiego na Staromieściu albo na Kaczernem w dzielnicy Zwięczyca. Tam mamy działki – mówi Tadeusz Ferenc. 

Aby wybudować wodny plac zabaw, miasto potrzebuje 59 arów. Przy ul. Krogulskiego w rejonie łącznika ulic Lubelskiej i Warszawskiej ratusz ma około 20-hektarową działkę. To miejsce, które wiosną 2018 roku politycy PiS wskazywali jako lokalizację aquaparku

Działkę o podobnej wielkości miasto ma także na Kaczernem. Do tej pory pomysły na jej zagospodarowanie były różne – od stworzenia tam aquaparku, po budowę nowej hali dla siatkarzy Asseco Resovii. Póki co, żaden z tych planów się nie ziścił. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Obie działki są duże, nasze i bardzo dobrze skomunikowane. Przy ul. Krogulskiego jest także ustanowiony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza taką inwestycję – mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. 

Ostateczna decyzja w sprawie działki pod budowę wodnej atrakcji ma zapaść pod koniec października. Inwestycja ma kosztować około 7 mln zł i być zrealizowana w przyszłym roku w przeciągu pół roku. 

Wodny plac zabaw swoim kształtem ma przypominać źródło i potok, podzielony na dwie strefy. Projekt zakłada budowę 10 urządzeń wodnych. W pobliżu wodnej atrakcji mają powstać także wygodne miejsce do siedzenia oraz mała gastronomia. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama