Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

„Motocykl” – to akcja policji na podkarpackich drogach. W sobotę i niedzielę funkcjonariusze będą szczególnie wyczuleni na zachowania kierowców jednośladów. 

Jest pierwszy weekend wakacji, a to oznacza, że na drogach jest więcej kierowców, także jednośladów. Aby zapobiec wypadkom, często tragicznych w skutkach, z udziałem motocyklistów w weekend policjanci drogówki koncentrują się zwłaszcza na motocyklistach i motorowerzystach. W sobotę ruszyła akcja „Motocykl” i potrwa ona do niedzieli.

– Policjanci będą zwracać uwagę na niebezpieczne zachowania kierowców, zbyt szybką jazdę, niewłaściwe manewry wyprzedzania czy omijania. Funkcjonariusze będą stanowczo reagować na przestępstwa i wykroczenia drogowe – ostrzega podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Podczas kontroli, mundurowi sprawdzą trzeźwość kierujących, ich uprawnienia do kierowania oraz wyposażenie i stan techniczny pojazdów. Akcja „Motocykl” ma ograniczyć liczbę wypadków z udziałem jednośladów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Niektóre mają bardzo poważne konsekwencje, najczęściej właśnie dla podróżujących jednośladami. Nieprzypadkowo określamy ich mianem niechronionych uczestników ruchu drogowego, bowiem nie chroni ich ani karoseria pojazdu, pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Jedyną ochroną jest kask i odpowiednia odzież – przypominają policjanci.

I apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. – Dla każdego jest miejsce na drodze – dodają funkcjonariusze.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama