Reklama

Fundacja Pro-Prawo do Życia zorganizowała protest pod hasłem „Stop pedofilii i gender”. Oburzająca jest próba utożsamiania nauki o gender z pedofilią! Panowie, proponuję najpierw sprawdzić znaczenie słów, których używacie, zanim cokolwiek powiecie. Przypominam raz jeszcze, że nie istnieje coś takiego jak „,ideologia gender”. Gender jest po prostu nauką o płci.

Pan Artur Hippe, reprezentujący fundację, mówił w materiale telewizji internetowej: „Udowodnione jest, że ci, co są za gender, są związani z ruchem pedofilów, z tym, że chcą legalizować pedofilię”. Dawno nie słyszałam większych bzdur! Ruch pedofilów, legalizacja pedofilii? Gdzie Pan to znalazł, panie Arturze? O jakich dowodach Pan mówi?

Co to w ogóle znaczy „ci, co są za gender”? Czy zaprzeczy Pan temu, że życie w danej kulturze, w danym otoczeniu warunkuje pewne zachowania, narzuca takie, a nie inne role przedstawicielom poszczególnych płci? A może to, że nie jest Pan za gender, oznacza, że uważa Pan iż dokładnie taką samą pozycję społeczną mają kobiety zarówno w krajach arabskich, jak i w krajach zachodniej Europy? O tym właśnie uczy gender – o stereotypach narzucanych przez kulturę i otoczenie.

Pan Przemysław Sycz z Fundacji Pro-Prawo do Życia mówi z kolei, że pikieta ma na celu zapobieganie promocji pedofilii i w tym kontekście nasuwa mi się tylko jeden wniosek – idealnie wybrali Państwo miejsce swoich działań – pod Kościołem Farnym. Tak, to właśnie kościół powinien być adresatem takich komunikatów, bo to tam pedofilia szerzy się najbardziej, biorąc za przykład chociażby abp Wesołowskiego czy ks. G. z Dominikany.

Może to te powiązania z gender miał na myśli Pan Artur Hippe? Biskupów w sukienkach i to w dodatku różowych z koronką.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Przerażające jest to, że ktoś taki jak ta kobieta wyżej, kandyduje na urząd prezydenta miasta Rzeszowa. Żeby pisać o jakimś wydarzeniu to trzeba w nim uczestniczyć. A jestem 100% pewien że na tej pikiecie Pani Niewczas nie było więc ma słabe informacje na temat o którym pisze. Opiera się tylko na krótkim filmie zaczerpniętym z rzeszów24 to za mało by można było odnieść się rzetelnie do przedstawianego tematu. Trzeba też przypomnieć że artykuł pochodzi z marca kiedy to pani N. była kandydatem ruchu Palikota do Euro parlamentu więc jej wypowiedź niema charakteru obiektywnej analizy a wpisuje się w poglądy tej partii licząc na to że atakując w ten sposób zyska kilka głosów osób o nastawieniu anty katolickim . Jak dziś wiemy ten styl działania nie przyniósł efektu bo pani N. nie została wybrana na posła do EP. Mało tego czytając ten pseudo artykuł a raczej program działania pani N. po paru miesiącach od wyborów jeszcze wyraźniej widać jak tendencyjne są to wypociny.

    Wyjaśniając moje słowa w wywiadzie dla telewizji internetowej: badania naukowe mówią że w grupie osób dopuszczających się przestępstwa pedofilii przeważają bardzo znacznie osoby o orientacji homoseksualnej. Zachęcam do lektury strony: stop pedofilii (napiszę, że to zadanie nie jest dla ignorantów). Co do powiązania z Gender to sprawa jest też oczywista. Gender pomijając całą zła ideologię i ocenę moralną tego zjawiska mówi, że dzieci powinni być “uświadamiane” czytać: rozbudzane seksualnie od niemowlęctwa, co powoduje u dziecka zanik wstydu i wczesną inicjację seksualną więc takie dziecko staje się łatwym łupem dla pedofila, bo ten nie musi go zbytnio namawiać na sex. Napisałem to oczywiście w wielkim skrócie, bo trzeba było by sporo czasu by to opisać wszystko.

  2. Marto. Ty też nie ustrzegłaś się grubej przesady. Nie jest prawdą, że “kościół jest miejscem, gdzie pedofilia szerzy się najbardziej”. Statystyczne rzecz ujmując, procent (promil ?) pedofili w kościele jest mniejszy niż w innych grupach zawodowych. Oczywiście, pedofilia w tych kręgach bulwersuje bardziej. Ale takich stereotypów nie warto powtarzać.
    A zanim będziemy się spierać, czy gender jest ideologią, to by warto ustalić definicje, od terminu ideologia poczynając.

Comments are closed.