Zdjęcie: Materiały WSPiA
Reklama

Od wtorku do soboty mieszkańcy Podkarpacia będą mogli otrzymać bezpłatną pomoc prawną w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Tydzień pomocy prawnej organizowany jest w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia WSPiA Od wtorku do soboty od godz. 11:00 do 17:00 mieszkańcy Podkarpacia będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej w sprawach cywilnych, karnych oraz z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Dyżury pełnić będą studenci pracujący w działającej przy WSPiA Klinice Prawa.

Tydzień bezpłatnej pomocy prawnej” rozpocznie seminarium i debata na temat „Formy pomocy prawnej w Polsce – skuteczność czy fikcja?”. Dyskusja rozpocznie się o godz. 11:00 w auli WSPiA przy ul. Cegielnianej 14. Jej celem jest ukazanie różnorodności form pomocy prawnej w Polsce i jej zakresu.

– Uczestnicy seminarium wskażą podmioty, które takiej pomoc mogą udzielić ze wskazaniem specyfiki poszczególnych jej rodzajów, a także ocenią dostępności usług prawniczych w Polsce – informuje Przemysław Pawlak, rzecznik prasowy WSPiA.

Uczestnicy debaty będą oceniać możliwości, jakie dają prawne środki odwoławcze, np. skarga na przewlekłość postępowania, zażalenie na zatrzymanie, wniosek o odszkodowanie za niesłuszne skazanie.

Podczas debaty poruszony zostanie również problem pomocy udzielanej osobom opuszczającym zakłady karne, jak również zagadnienia pomocy dla nieletnich zagrożonych demoralizacją.

W spotkaniu wezmą udział m.in. prokurator Damian Mirecki, naczelnik Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, sędzia Grzegorz Maciejowski z Sądu Okręgowego w Rzeszowie, mec. Radosław Ostrowski z kancelarii AXELO Ostrowski Domagalski i Wspólnicy, a także ppłk Robert Kogut, dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie – Załężu.

Wykład wprowadzający wygłosi prof. Czesław Kłak, dyrektor Kolegium Prawa WSPiA.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama