Reklama

Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, jest zdziwiony wypowiedziami Lucjana Kuźniara w wywiadzie, jakiego udzielił rzeszowskiej „Gazecie Wyborczej”.

[Not a valid template]

 

„Lucjanie. Mieliśmy jeszcze rozmawiać, miało być spotkanie prezydium klubu i zarządu z Marszałkiem Markiem Kuchcińskim, a Ty przez media już wyznaczasz swojego następcę” – napisał na Facebooku Władysław Ortyl.

Lucjan Kuźniar, członek zarządu województwa podkarpackiego, w tym tygodniu został zawieszony w prawach członka PiS za działanie na szkodę partii, a Ortyl zwrócił się do niego, by oddał się „dyspozycji” marszałka. Ortyl postanowił zawiesić Kuźniara w obowiązkach członka zarządu województwa do czasu wyjaśnienia „wątpliwości”, jakie są związane z Kuźniarem.

Lucjan Kuźniar udzielił wywiadu w weekendowej „Gazecie Wyborczej” w Rzeszowie. Powiedział, że nie wie za co dokładnie został zawieszony. Kuźniar potwierdził, że na jego miejsce w zarządzie przymierzana jest Anna Schmidt-Rodziewicz, radna sejmiku podkarpackiego z Jarosławia

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kuźniar zapowiedział, że jest gotowy zrezygnować ze stanowiska, ale oczekuje wcześniej rozmowy. „A nie szukać haków. Bo to są stare metody, które powinny już dawno zniknąć w ciemnych zakątkach naszej historii” – powiedział w wywiadzie Kuźniar.

O dokładne powody zawieszenia w prawach członka PiS Lucjan Kuźniar zwrócił się do samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a także rzecznika dyscyplinarnego PiS i prezydenta-elekta Andrzeja Dudy. Kuźniar wcześniej zapowiedział, że nie odda się do „dyspozycji” marszałka, dopóki nie pozna powodów zawieszenia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama