29-letni mężczyzna był przekonany, że umówił się z 14-latką. Gdy przyszedł na spotkanie, został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze z Rzeszowa zabezpieczyli w jego mieszkaniu komputery, telefony i płyty CD.

Policja od całej sprawie dowiedziała się od internauty, który trafił w internecie na ogłoszenie o charakterze seksualnym. Ogłoszeniodawca szukał kontaktu z nastolatkami. Mężczyzna nawiązał kontakt z autorem ogłoszenia podając się za 14-latkę. Umówił się na spotkanie w jednej z podmieleckich miejscowości.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z funkcjonariuszami z Mielca przygotowali zasadzkę. Gdy 29-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego pojawił się w umówionym miejscu i w umówionym czasie, był zaskoczony, kiedy zamiast 14-latki czekali na niego funkcjonariusze.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przeszukali jego mieszkanie, w którym zabezpieczyli dwa laptopy, telefony i płyty CD. Specjaliści i biegli sprawdzą, czy na zabezpieczonym sprzęcie znajdują się nielegalne treści – poinformowała KWP w Rzeszowie.

29-latek jest podejrzewany o składanie za pośrednictwem internetu propozycji seksualnych osobie małoletniej poniżej 15. roku życia. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama