Zdjęcie: Policja.pl

Za szczególne osiągnięcia w zwalczaniu kradzieży sygnału telewizyjnego zostali uhonorowani  funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Koalicja Antypiracka przyznała rzeszowskim policjantom „Złote Blachy 2016”.

„Złote Blachy” to wyróżnienia przyznawane przez Koalicję Antypiracką przedstawicielom jednostek policji, które w 2016 roku szczególnie wyróżniły się skuteczną walką z piractwem muzycznym, telewizyjnym i komputerowym. Koalicję Antypiracką tworzą trzy organizacje: Związek Producentów Audio Video (ZPAV), Stowarzyszenie Sygnał i BSA The Software Alliance.

Uroczystość wręczenia „Złotych Blach” odbyła się w piątek w Komendzie Głównej Policji. W tegorocznej edycji „Złotych Blach” uhonorowano wydziały do walki z cyberprzestępczością Komend Wojewódzkich Policji w Olsztynie, Radomiu i właśnie w Rzeszowie oraz wydziały dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. 

Wydział z Rzeszowa został wyróżniony za szczególne osiągnięcia w zwalczaniu kradzieży sygnału telewizyjnego. – Tworzący go funkcjonariusze wykazali się wysokim zaangażowaniem w doprowadzaniu rozpoczętych spraw do końca, a co najważniejsze skutecznością – twierdzi Komenda Główna Policji.

Nagrodę w imieniu rzeszowskich policjantów odebrali naczelnik wydziału dw. z cyberprzestępczością nadkom. Piotr Szymański oraz asp. sztab. Bogusław Tajchman. „Złote Blachy” wręczyła im znana aktorka Anna Powierza. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Sukcesy policjantów z Olsztyna i Rzeszowa to przykład zaangażowania i profesjonalizmu. Ich skuteczność jest też dowodem słuszności stworzenia wyspecjalizowanych wydziałów dw. z cyberprzestępczością w komendach policji – powiedziała Teresa Wierzbowska, prezes Stowarzyszenia Sygnał.

– Specjalistyczna wiedza i doświadczenie w identyfikacji serwisów nielegalnie dystrybuujących treści są kluczowe dla efektywności prowadzonych, niejednokrotnie bardzo skomplikowanych spraw, tym samym dla przeciwdziałania przestępczości gospodarczej. Ma to fundamentalne znacznie w sytuacji, kiedy kradzież własności intelektualnej zamiast maleć w naszym kraju, rośnie – dodała Wierzbowska.

Zdjęcie: Policja.pl
Zdjęcie: Policja.pl

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama