Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Na ponad 65 tys. zł policjanci oszacowali straty Skarbu Państwa w wyniku nielegalnego tytoniu, który posiadał 79-letni mieszkaniec Rzeszowa. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty.  

Informacje o mężczyźnie mogącym posiadać nielegalny tytoń uzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Sprawdzając ją, policjanci pojechali w czwartek pod wskazany adres przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie, gdzie podejrzewany miał przechowywać tytoń. 

– Na miejscu, w garażu, funkcjonariusze zastali 79-letniego mieszkańca Rzeszowa. Znaleźli również i zabezpieczyli tytoń bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna, został zatrzymany i wraz z zabezpieczonym tytoniem przewieziony do komendy – poinformował Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po zważeniu okazało się, że nielegalnego tytoniu jest ponad 83 kg. Policjanci wyliczyli wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na ponad 65 tys. zł. 79-latek usłyszał zarzut posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy z zamiarem wprowadzenia go do obrotu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama