Reklama

Blisko 100 krzewów konopi indyjskich, 7 worków i 6 słoików wypełnionych marihuaną zabezpieczyli w ostatnich dniach policjanci z Łańcuta. Zatrzymali trzy osoby.

W poniedziałek wieczorem policjanci z Łańcuta zatrzymali do kontroli samochód, należący do mieszkańca pobliskiej miejscowości. Okazało się, że właściciel auta wraz ze znajomym przewozili w samochodzie ścięte i pokrojone konopie indyjskie. W samochodzie była także pewna ilość gotowego suszu.

Oba mężczyźni w wieku 20 i 36 lat (mieszkańcy gminy Łańcut) zostali zatrzymani. Samochód, którym jechali, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Policjanci ustalili, że z zatrzymanymi mężczyznami powiązany jest 26-letni mieszkaniec gminy Czarna. Podczas przeszukania jego posesji znaleziono 6 litrowych słoików wypełnionych suszem konopi indyjskich oraz 4 worki foliowe z pociętymi roślinami. Mężczyzna, u którego znaleziono konopie i susz, także trafił do aresztu.

Policjanci ustalili również, że mężczyźni uprawiali konopie na terenie sąsiedniego powiatu. Znaleziono tam prawie 100 roślin, które zostały zabezpieczone i przewiezione do łańcuckiej komendy. Marihuana została przesłana do analizy.

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich. Ponieważ policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 20 kg marihuany, a także 97 krzewów, czyli w grę wchodzą znaczne ilości, a więc są to przestępstwa zagrożone karą odpowiednio od roku do 10 lat i do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie, lista zarzutów wobec mężczyzn może być uzupełniona. Sprawa w dalszym ciągu jest wyjaśniana.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama