Zdjęcie: KMP Rzeszów

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz kłusownictwo. Funkcjonariusze znaleźli karabinek KBKS z lunetą i tłumikiem oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji oraz skłusowanego zająca i sarnę.

Policjanci z komisariatu w podrzeszowskim Trzebownisku uzyskali informacje, że 9 grudnia w miejscowości Łąka przebywają kłusownicy. Pomiędzy Łąką a Trzebowniskiem zauważyli forda mondeo, a w nim dwóch mężczyzn. W samochodzie policjanci znaleźli karabinek KBKS z lunetą i tłumikiem, amunicję, a w bagażniku tuszę sarny i zająca. Okazało się, że broń i amunicję mężczyźni posiadali nielegalnie, a martwe zwierzęta skłusowali. 

43-letni mieszkaniec gminy Trzebownisko i 41-letni mieszkaniec Rzeszowa zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Ze znalezionej w samochodzie broni 43-latek upolował zająca, a 41-latek sarnę. Podczas przeszukania mieszkań u starszego mężczyzny z policjanci znaleźli kolejne 448 sztuk nielegalnej amunicji oraz dwie wiatrówki. 

Funkcjonariusze ustalili również pochodzenie broni, którą mężczyźni użyli podczas polowania. Pożyczyli ją od 42-letniego mieszkańca gminy Cmolas. W jego domu funkcjonariusze znaleźli kolejnych sześć sztuk broni, 3 karabinki sportowe, dwie strzelby myśliwskie, pistolet oraz ponad 1400 sztuk amunicji i dwie wiatrówki.

– Biegły potwierdził, że zabezpieczone karabinki i strzelby to broń palna wymagająca pozwolenia. Żaden z mężczyzn takiego pozwolenia nie posiadał – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji usłyszał 43-latek. 41-latek usłyszał zarzut pomocnictwa w ich posiadaniu. Ponadto obydwaj usłyszeli zarzut kłusownictwa.

Trzeci mężczyzna odpowie za nielegalne posiadanie broni. Wobec wszystkich podejrzanych prokurator zastosował policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Zdjęcie: KMP Rzeszów
Zdjęcie: KMP Rzeszów

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama