Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Trzy puszki piwa i dwie butelki wódki ukradli ze sklepu w podrzeszowskim Tyczynie dwaj mężczyźni. Jeden z nich został zatrzymany, gdy nie zdążył jeszcze wyjść ze sklepu, drugi wpadł, gdy wrócił do domu. 

Pod koniec października policjanci zostali powiadomieni, że w sklepie spożywczym w Tyczynie wybita jest szyba w drzwiach wejściowych. Przed sklepem natomiast miało się kręcić dwóch mężczyzn. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, przed sklepem zastali zgłaszającego.

– W środku nadal ktoś przebywał, najprawdopodobniej włamywacz. Przed drzwiami stał zapakowany w „reklamówkę” alkohol, jak się okazało skradziony podczas włamania – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Po wejściu do sklepu policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca Tyczyna. Wstępnie ustalili, że mężczyzna, razem z kolegą, płytką chodnikową wybili szybę w drzwiach wejściowych. Ze sklepu obaj ukradli trzy puszki piwa i dwie butelki wódki. Cały łup stał przygotowany do zabrania przed sklepem.  

Drugiego z mężczyzn nie było już w środku. Jak się okazało, nieco wcześniej wyszedł ze sklepu i poszedł w kierunku domu, gdzie zatrzymali go funkcjonariusze. To również mieszkaniec Tyczyna w wieku 30 lat. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 

Wartość skradzionego alkoholu to 74 złote, jednak zniszczenia, które spowodowali wyceniono na 550 zł. Policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Grozi im za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama