Reklama

Podkarpaccy policjanci rozpoczęli akcję “Boże Narodzenie 2015”, która potrwa na drogach do niedzieli (27 grudnia). Na co będą zwracali szczególną uwagę?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Aby spotkać się z rodziną przy wigilijnym stole często pokonujemy wiele kilometrów.

Z policyjnych doświadczeń wynika, że jest to także okres wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego policjanci, jak co roku, funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących drogami naszego regionu.

– Cel działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień policjanci kierują samochody na objazdy, a w razie potrzeby ręcznie kierują ruchem – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Podczas akcji „Boże Narodzenie” szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracali na na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:

– przekraczanie dopuszczalnej prędkości

– nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu

– niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa

– nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

Na podkarpackie drogi wyjechały również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, a podczas kontroli funkcjonariusze będą sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą.

– Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie – apeluje KWP Rzeszów.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej  25 grudnia od godz. 8:00 do 22:00 i 26 grudnia od 8:00 do 22:00 będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

W ub. r. podczas policyjnej akcji „Boże Narodzenie” na podkarpackich drogach doszło do 13 wypadków, w których rannych zostało 25 osób, nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali 39 nietrzeźwych kierowców.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: