Podkarpaccy policjanci rozpoczęli akcję „Boże Narodzenie 2015”, która potrwa na drogach do niedzieli (27 grudnia). Na co będą zwracali szczególną uwagę?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Aby spotkać się z rodziną przy wigilijnym stole często pokonujemy wiele kilometrów.

Z policyjnych doświadczeń wynika, że jest to także okres wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego policjanci, jak co roku, funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących drogami naszego regionu.

– Cel działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień policjanci kierują samochody na objazdy, a w razie potrzeby ręcznie kierują ruchem – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Podczas akcji „Boże Narodzenie” szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracali na na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:

– przekraczanie dopuszczalnej prędkości

– nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu

– niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

Na podkarpackie drogi wyjechały również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, a podczas kontroli funkcjonariusze będą sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą.

– Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie – apeluje KWP Rzeszów.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej  25 grudnia od godz. 8:00 do 22:00 i 26 grudnia od 8:00 do 22:00 będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

W ub. r. podczas policyjnej akcji „Boże Narodzenie” na podkarpackich drogach doszło do 13 wypadków, w których rannych zostało 25 osób, nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali 39 nietrzeźwych kierowców.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama