Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Prawie 2 tysiące skontrolowanych kierujących, ukaranych mandatami ponad 900 – to bilans policyjnej akcji w ostatnią niedzielę lutego na podkarpackich drogach.

Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i wideorejestratory monitorowali wczoraj drogi Podkarpacia. – Skontrolowali 1878 kierowców i ujawnili 987 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. 902 kierujących zostało ukaranych mandatami – podała w poniedziałek podkarpacka policja.

Na drogach powiatu rzeszowskiego policjanci skontrolowali 215 kierujących. – Ujawnili 122 przekroczenia prędkości i nałożyli 113 mandatów – poinformował nas Bartosz Wilk z biura prasowego podkarpackiej policji.  

Celem cyklicznej akcji „Prędkość” jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. – To właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji drogowych – przypominają policjanci.

Funkcjonariusze przypominają również o obowiązujących przepisach, które mówią o tym, że policjant odbiera kierowcy prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na trzy miesiące.

Tylko podczas wczorajszej akcji podkarpaccy policjanci zatrzymali 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Od 18 maja 2015 r. do 12 lutego 2017 r.  odebrali 3545 praw jazdy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.