Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Trwa ustalanie przyczyn pożaru piekarni w podrzeszowskiej Trzcianie, do którego doszło w piątek przed południem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Informacja o pożarze piekarni do straży pożarnej i policji dotarła ok. godz. 10:30. W Trzcianie (gmina Świlcza) zapalił się parterowy budynek piekarni o wymiarach 30 x 15 m.

– Gdy przyjechaliśmy na miejsce, pożar był już rozwinięty. Płomienie wystawały na zewnątrz. Pracownicy piekarni zdążyli opuścić budynek o własnych siłach. Nie wymagali pomocy medycznej – relacjonuje Grzegorz Wójcicki, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

W piekarni spaliła się część biurowa i pomieszczenia produkcyjne. – Uratowaliśmy przed spaleniem magazyn z mąką i znajdujący się z drugiej strony sklep. Konstrukcja budynku nie została naruszona, ale piekarnia w tej chwili nie może funkcjonować – dodaje Grzegorz Wójcicki. Strażacy wynieśli z piekarni spalone wyposażenie i przewietrzyli budynek. 

W akcji gaszenia pożaru, która trwała do godz. 14:00, brało udział 9 zastępów straży pożarnej (PSP i OSP) oraz 29 strażaków. Przyczyny pożaru na razie nie są znane. Ustala je policja. – Nie ma wskazań, by do pożaru doprowadziły osoby trzecie. Będą prowadzone oględziny z udziałem biegłego – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. panie redaktorze. Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd i podawać prawdziwe informacje. Pisze pan, że nikomu nic się nie stało, dlaczego więc po ugaszeniu pożaru karetka zabrała do szpitala jedną z osób? Może poza informacjami od Straży i Policji wartoby uzyskać również informacje od Pogotowia Ratunkowego a nie bazować na informacjach od części służb.

  2. “Nie ma wskazań, by do pożaru doprowadziły osoby trzecie.” Panie Szeląg a co te wskazania miałyby wskazywać ? Chyba : nic nie wskazuje na to aby do pożaru przyczyniły się osoby trzecie.

  3. Trzciana… 🙂 fajne sunie tam kiedyś mieszkały… roczniki 72-74… Pozdro dla Agaty B. … Izy O. Marysi K.
    Ogólnie fajna wiocha, no może z wyjątkiem kilku idiotów i cwaniaków…

Comments are closed.