Zdjęcie: GDDKiA Rzeszów
Reklama

Od piątku na Miejscu Obsługi Podróżnych Palikówka przy podkarpackim odcinku autostrady A4 działa stacja paliw. Otworzył ją Polski Koncern Naftowy Orlen. 

Jak poinformował rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, stacja paliw znajduje się na wschód od Rzeszowa – kierunek Korczowa, południowa jezdnia A4. Orlen wydzierżawił teren na 20 lat z możliwością przedłużenia umowy o kolejne 10. 

Na stacji paliw jest sala sprzedaży, stanowiska kasowe i część gastronomiczna. Stacja jest czynna przez całą dobę, pracuje na niej 26 osób. Sala sprzedaży, jak i część barowa jest przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych. 

Klienci MOP-u mają też dostęp toalet i natrysków. 

Poza budynkiem stacji paliw, od strony wjazdu na teren stacji znajduje się 3-słupowa wiata nad dystrybutorami dla samochodów osobowych i 1-słupowa nad dystrybutorami dla ciężarówek, która jest dwustanowiskowa.

Zdjęcie: GDDKiA Rzeszów

Na terenie stacji, od zachodniej strony pawilonu, jest stanowisko obsługi pojazdów: odkurzacz + kompresor i stanowisko naprawy samochodów osobowych. Miejsca postojowe dla osobówek są bezpośrednio przy ścianie frontowej i obu bocznych ścianach pawilonu stacji – łącznie 34 stanowiska, w tym 3 dla niepełnosprawnych i 3 dla osób podróżujących z małymi dziećmi.

Przy elewacji bocznej budynku stacji wydzielono ogródek letni dla 32 osób (8 stolików po 4 osoby) o powierzchni 56 m kw. W pawilonie jest też bankomat typu cash back.

Obecnie na podkarpackim odcinku A4 jest osiem par MOP-ów: Jastrząbka/Jawornik, Paszczyna Płn./Paszczyna Płd., Bratkowice/Dąbry, Łukawiec/Palikówka, Budy/Młyniska, Pawłosiów/Cieszacin, Zamiechów/Kaszyce, Chotyniec/Hruszowice.

Wszystkie MOP-y, poza wspomnianym MOP Palikówka, mają przyznaną pierwszą kategorię, a więc są wyposażone w toalety oraz miejsca parkingowe i miejsca do wypoczynku. MOP-y rozmieszczono średnio co 20 km.

Zdjęcie: GDDKiA Rzeszów

(ram)

redakacja@rzeszow-news.pl

Reklama