Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Do 12 lat więzienia grozi 22-letniemu mieszkańcowi gminy Boguchwała, który jest podejrzany o zaatakowanie przypadkowego przechodnia w Rzeszowie.

Do zdarzenia doszło w minioną środę wieczorem. Około godz. 21:00 na rogu ulic Asnyka i Piłsudskiego nieznany mężczyzna zaatakował przypadkowego przechodnia – 52-letniego mieszkańca Rzeszowa.

– Napastnik od tyłu uderzył go w głowę. Pokrzywdzony przewrócił się i stracił świadomość. Gdy się ocknął, sprawca przytrzymując go kolanem przeszukiwał mu kieszenie – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Zaatakowanemu mężczyźnie udało się uwolnić, ale napastnik wyrwał mu plecak i uciekł w kierunku ulicy Grunwaldzkiej. 52-latek wezwał policjantów. Na szczęście nic poważnemu mu się nie stało. Razem z funkcjonariuszami pojechał w kierunku, w którym uciekł napastnik. Został on zauważony w rejonie Placu Farnego. Sprawca miał przy sobie skradziony plecak.  

Podejrzanym o dokonanie rozboju okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Boguchwała. Mężczyzna był pijany, miał 2,5 prom. alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Gdy 22-latek wytrzeźwiał, w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów przedstawiono mu zarzut rozboju. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Po przesłuchaniu został zwolniony, prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.